[VX Ace] Totalnie Dziwna Gra - Góra przeznaczenia

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Plminerkarol
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2014, 18:20
Kontakt:

[VX Ace] Totalnie Dziwna Gra - Góra przeznaczenia

Post autor: Plminerkarol »

Tytuł gry: Totalnie Dziwna Gra- Góra Przeznaczenia
Wersja RM: VXAce
Wersja gry: Pełna
Gatunek: Przygodowa (Komedia?)
Obrazek
Jest rok 76 nowej Ery. Ery Tyranii 7 dyktatorów. Wcielasz się w dowódcę ruchu oporu, który musi wyruszyć na tajemniczą wyspę Hoffuru, żeby zbadać niewyjaśnione anomalie, szerzące się po wyspie.
Obrazek
Karol Arnold - Człowiek zagadka. Jego marzeniem jest wrócić do domu, ale by to zrobić musi spełnić obietnicę złożoną swojemu towarzyszowi. Będąc prostym i zwyczajnym człowiekiem został symbolem ruchu oporu. (Przeprowadzony został z nim nawet wywiad, który można odsłuchać po przejściu gry udając się do radiostacji).
Obrazek
Demonicskyers - Kiedyś zajmował się tworzeniem filmów, obecnie założył on ruch oporu przeciwko tyranom i wyrusza razem z współtwórcą ruchu na wyspę Hoffuru. Odpowiada za logistykę i plany wszystkich akcji organizacji.
Obrazek
Obrazek
Alicja Steampunk - Jedna z czwórki rodzeństwa, czwarta w kolejności do władania Hoffuru. Szkoli ją jej ojciec, Erasmus. Postanawia walczyć z anomaliami, ponieważ zagrażają jej wiosce.
Obrazek
Michał Steampunk- Kolejny z czwórki rodzeństwa, jest pierwszy w kolejności do władzy na Hoffuru. Mieszka ze swoją siostrą i pilnuje jej, by przypadkowo nie zamordowała jego i ojca.
Obrazek
Obrazek
Spoiler:
Obrazek
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 24 cze 2019, 11:10 przez Plminerkarol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [VX Ace] Totalnie Dziwna Gra - Góra przeznaczenia

Post autor: X-Tech »

Ogolnie wygląda to tak, że nie potrafię ogarnąć jakiegokolwiek punktu zaczepienia w przedstawionej grze, aby mnie zainteresowała.


Nie przedstawiłeś nic interesującego, a może wręcz sensownego. Potwierdzeniem może być tylko brak jakichkolwiek odpowiedzi prócz mojej. Przeczytałem ze 4 razy ten opis gry - postaci i fabułę i ja dalej nie mam pojęcia o co tutaj chodzi. Kim ma być gracz ? Jaki ma być sens w ogóle odpalenia tej gry ?

"76 dnia roku 7 nowej ery na wyspę Hoffuru wysłany zostają różni agenci Mrocznej Siódemki - tyranów, którzy władają całą biosferą. Wyspa od paru tygodni jest źródłem dziwnych odczytów. Jak wkrótce się przekonują miejsce to skrywa więcej niż sami władcy mogli podejrzewać.
Twoim zadaniem jest odkrycie wszystkich jej sekretów."

Za Chiny nie potrafię zrozumieć o czym ty tu napisałeś. Kim jestem w grze ? Biosfera, Tyranów ? Moim zadaniem ? Agentów ?





Przeczytałem fabułę, postaci i naprawdę...Niewiele ma tu jakikolwiek sens. Jak więc wczuć się/zainteresować ? Nie da się ?
Do tego jedna z postaci to jakiś youtuber ? Czy to już szczyt kiczu ? Jedna postać broni ojca przed tym, żeby inna przypadkiem nie dopuściła się morderstwa. To wszystko jak dla mnie nie ma sensu. Postanowiłem jednak, że odpalę to na 10 minut charytatywnie, aby sprawdzić czy zniechęcające brakiem sensu, lenistwem do przedstawienia fabuły - ustrojstwo ma jakieś zalety, a może więcej sensu w właściwej grze. Póki co nie rozumiem z tego zupełnie nic. Odpycha mnie ten projekt brakiem sensu.


EDIT:

Pograłem kilka chwil. Zaletą jest użycie animacji postaci w samych walkach. Rozgrywka to jednak nic wyjątkowego. Wszystko co już było jako dodatek. Treść póki co nadal nie jest dla mnie interesująca, wciągająca i zrozumiała...może ktokolwiek inny coś napisze. Szkoda, że gra nie jest na czymś konkretnym skupiona. Wtedy może wypadło by to o wiele lepiej i ciekawiej - gdybyś zainteresował fabułą, postaciami, które by grę napędzały. To nie jest intrygujące i zaciekawiające przynajmniej na mnie nie działa...póki co rezygnuję.
ODPOWIEDZ