[VXAce] Lost Saga

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [VXAce] Lost Saga

Post autor: X-Tech »

Pograłem dalej i muszę przyznać parę rzeczy. Atmosferę udało się utrzymać głównie dzięki oszczędnym i schludnym lokacjom, oraz audio i sposobowi przedstawiania treści. Wizualnie ta gra jest naprawdę spójna co znów podkreślam jeszcze pogłębia jej klimat z audio i fabułą i sytuacjami przedstawionymi. To nadal gra, która dzięki oszczędności i schludności przy świadomości tego czym jest oferuje klimat. Dalej występują pewne niedobory rozgrywki i akcji. Wynikają bardziej z moich oczekiwań.

Samo tempo akcji drastycznie spadło zaraz po wyjściu z zamku co dla mnie jest wadą - ja lubię kiedy w grach akcji akcja gna do przodu. To gra akcji zdecydowanie gdzie walka dominuje. Walka powinna być najistotniejsza w wiekszości elementów tej gry w takim układzie. To znaczy powinna dotyczyć i treści i pozostałych elementów. Zaraz za zamkiem pojawiają się to pewne małe skoki w przeszłość (fabularne wspomnienia). To co mnie ugryzło to fakt, że same walki i ich sens nagle gdzieś wyparowały zaraz za zamkiem. Już nie było przemyślanych starć i usprawiedliwionych tak jak np: początkowo z żołnierzami, którzy w danej chwili atakowali zamek - co miało fabularne usprawiedliwienie chwili i różnice w sile wrogów i bohatera sprawiały, że miałem wrażenie, że gram nie lada koksem. Nagle z wszelakich zakątków lokacji głównie mapy świata zaczął się szał walk loosowych - atakowały nas dookoła zamku leśne dziwadła - olbrzymie koty, niedźwiedzie itd. totalnie mnie to wyprowadziło z jasności i sensu początkowych starć. Koty, które są silniejsze od żołnierzy i niedźwiedzie itd. W jaki sposób oni przetrwali dotarcie do tego zamku. Dodajmy do tego, że z stworzeń sypie się mnóstwo kasy. nie uwierzyłem w to. tak to domena wielu jrpg, nieskończone źródła złota z wrogów skreśliły mi wartość pieniądza w tym światku. To już nie ten czas, że łyknę wszystko. Teraz to nawet większość gier komercyjnych budzi moją niechęć. Chaos losowych walk, kasa z zwierzątek, oraz brak jasności fabularnej starć losowych sprawiły, że same walki przestały dawać mi realne wrażenie, że są istotne i tym samym przestały dawać frajdę. Nie czułem już mocy bohatera nagle zacząłem dostawać bęcki od kotów i niedźwiadków....ale mimo to...nadal jak pisałem schludność i pewna atmosfera i częste rozmowy bohaterów - nie koniecznie niestety na temat tego z czym przyszło im walczyć i dlaczego - sprawiają, że gra się w to dalej przyzwoicie...to jest gra do przejścia, ale straciła tego całego dynamicznego kopa, którego daje w pierwszej lokacji - jedność akcji rozgrywki itd. Zdecydowanie jeszcze pogram więcej i napiszę. Masz wielki potencjał tak ogólnie, ale jest jak napisałem......co do walk losowych brakuje jeszcze szybkich możliwości ich zakańczania .To nadal jest gra, która bije większość tego co odpaliłem na pierwszej stronie z grami z tego działu...i podchodzi bardziej pod poziom zagranicznych jrpgówek z rpgmakera (TYCH DOBRYCH) mimo wszystko. Pewne rzeczy są do ogarnięcia, ale nie tak koniecznie, bo i tak mimo wszystko to dość solidna gra. Czy robi tak ogromne wrażenie jak na początku ? Trochę mniejsze. Jest na tyle dobrze, że na pewno jej nie wywalę z dysku. Gram już 40 minut i uważam, że jest całkiem solidnie. To na pewno nie jest gra z typu tych, które wywalam z dysku po 10 minutach. Na pocieszenie napisze, że większość tych z pierwszej strony wywaliłem po chwili z powodu naporu bezsensów i nudy.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [VXAce] Lost Saga

Post autor: Kryzz333 »

Mi tam się gra podobała, trochę standard, ale dobre wykonanie, nie jestem wyjadaczem jRPG ale też fabuła była dla mnie dość przewidywalna, ale jest sympatycznie, postaci da się lubić, a zakończenie satysfakcjonuje. Mi w ogóle trochę nie pasuje
Spoiler:
jako final boss, to jego "wstąpienie" było mocno meh, szczególnie, że Kain najwyraźniej jest mocniejszy niż pół-boska istota :P Mapping fajny, chociaż szkoda, że nie ma żadnych miejsc godnych zapamiętania. Muzyka jak inni wspomnieli super, bez niej gra by wiele straciła. Resztę wrażeń opiszę w recenzji.

Jakbyś robił patcha ( :-P ) to zrób coś z tymi walkami. Nie byłoby nawet tak źle jakby chociaż przeciwnicy mieli tak o połowę mniej życia a skille były pożyteczniejsze (nie zgodzę się jednak, że buffy/debuffy były całkiem bezużyteczne. Nolan też :P).
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [VXAce] Lost Saga

Post autor: X-Tech »

Tak jak napisał wyżej. Gdyby wrogowie na mapie świata przykładowo - mieli o połowę mniej życia - gra zyskała by na dynamice, a bohater na wiarygodności - uczyniło by go wiarygodniejszym również pewnie to gdyby jego towarzyszka była słabsza względem niego nawet 2-3 krotnie np: pod względem ilości hp i siły (!) To przecież fabularnie bardzo słaba kobieta.On ma ją chronić...


Zmiany hp i mocy - przyśpieszyły by grę - szczególnie gdyby dało się rozwalać wrogów jednym uderzeniem często przy użyciu odpowiedniego skilla - główny bohater znów zyskał by na wiarygodności swojej mocy rozwalając łatwo mini wrogów co byłoby sensowne skoro tak łatwo dawał radę z żołnierzami - co było mega. Jego towarzyszka również zyskała by na wiarygodności po tych zmianach statsów. To prosty system - przyśpieszony dzięki mniejszej ilości hp małych wrogów na mapach sprawiłby, że te walki kasowałoby się szybciej i chętniej. Ja osobiście wolę walczyć z powodu - nie z przypadku w grach. Twardzieli robić lepiej z bossów i półbossów. Pierwszy boss to było fajne starcie. Żołnierze też. Lepiej mniej wrogów, a ciekawsze lub prostsze walki niż więcej wrogów z większą ilością hp - tacy są przeważnie nudni w tym starciu.

Mimo wszystko tak jak jest też ujdzie, ale tu wyżej ci napisałem jak to sprostować pod sens ogólny fabuły i postaci elo.
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: [VXAce] Lost Saga

Post autor: Sefiro »

Zodiac pisze:Szkoda że arenę można odwiedzić tylko za pierwszym razem, bo stwierdziłem, iż zostawię ją sobie na potem i straciłem do niej dostęp, a można ją było jakoś rozwinąć. Dobrze by było również, jakby zbieranie kart było związane z jakimś questem i żeby gdzieś pisało ile ich w ogóle jest, bo nie miałem pojęcia czy mam wszystkie czy tylko część. Sama karcianka to za to fajne urozmaicenie.
Na arenę można wrócić, przed wypłynięciem z portu i po powrocie Eleny. W karczmie w Detlev jest NPC, który ma karciany quest i daje nagrody za zdobywanie unikalnych kart,
ale zdobycie ich wszystkich nie jest takie łatwe, niektóre łatwo można przegapić (gra z siostrą Nolana, czy podróż statkiem).
Kryzz333 pisze:jest sympatycznie, postaci da się lubić, a zakończenie satysfakcjonuje.
To najbardziej mnie cieszy. Czekam na recenzję :)
Dzięki za rady, na pewno jeszcze coś zmienię, ale na razie mały patch. Zaktualizowałem pierwszego posta.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [VXAce] Lost Saga

Post autor: Kryzz333 »

Awatar użytkownika
Zodiac
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2011, 20:39

Re: [VXAce] Lost Saga

Post autor: Zodiac »

Sefiro pisze:Na arenę można wrócić, przed wypłynięciem z portu i po powrocie Eleny. W karczmie w Detlev jest NPC, który ma karciany quest i daje nagrody za zdobywanie unikalnych kart,
ale zdobycie ich wszystkich nie jest takie łatwe, niektóre łatwo można przegapić (gra z siostrą Nolana, czy podróż statkiem).
No tak, faktycznie był tam ten npc, zapomniałem o nim :oops: A co do areny to byłem tam zaraz po zdobyciu statku i nie pomyślałem żeby spróbować później.
Widzę, że są już jakieś poprawki. Jak wyjdzie ostateczna wersja to pewnie zaliczę drugie podejście :-)
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VXAce] Lost Saga

Post autor: Revlis »

Przeszedłem wreszcie. Co jest mocną a słabą stroną gry nie będę dużo pisał, bo to już zostało dokładnie omówione.
Powiem tylko co podobało mi się najbardziej - cutscenki i muzyka - oraz co podobało mi się najmniej - bohaterowie.
Walka, mimo iż monotonna, nie przeszkadzała mi w takim stopniu jak brak spójnych charakterów.
To się tyczy też głównego antagonisty, który na początku gry był prosty jak budowa cepa i taki pozostał do jej końca.
Brak ostatecznej walki z Kainem mi nie przeszkadzał - dobrze wiemy jak by wyglądała.
Ostatnie dwie godziny trochę się ciągnęły, więc albo skróciłbym walki (lub zmniejszył ich ilość), albo dałbym
więcej łamigłówek, żeby jakoś wyrywać gracza z marazmu.
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: [VXAce] Lost Saga

Post autor: Sefiro »

Reptile zrecenzował grę na Twierdzy:
http://tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=lostsaga
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [VXAce] Lost Saga

Post autor: X-Tech »

Gratuluję. Pierwsza polska gra z RM od wieków, która dostała realne 8/10 na twierdzy. Stworzyłeś świetną jakość. Inni mogą ci zazdrościć. Myślę, że pozamiatałeś w temacie.

Czekam na kolejną grę z twojej strony z gatunku jrpg. Może coś bardziej nastawionego na fantazję...Niesamowite lokacje istniejące np: w powietrzu m.innymi JAKO kontra przeciwko czemuś codziennemu i namacalnemu ? Cokolwiek ci przyjdzie do głowy. Wiesz co robisz.

p.s. Wzięcie uwag, które przedstawiłem ODNOŚNIE tej i tak porządnej gry pogłębiło by tylko immersję.

Śmieszy mnie, że Reptile podkreślił, że LOST SAGA zasługuję na grę roku....To jest totalne zdeklasowanie gier, które w niejednym wypadku ja osobiście uznałem za crapy. Spędziłem z nimi trochę czasu więc wiem jak to wygląda. Sens przeważnie nie istnieje. Gra LOST SAGA udowadnia, że to schludnośc i sens odpowiadają za świetną grę. Przepych bardziej kojarzy się z koszami na śmieci nie z grami....Bez WIEKÓW zapowiadania gry i bez dokładania nie wiadomo jakich teorii i usprawiedliwień po prostu zaprezentowałeś dość szybko gotowy projekt, który stworzyłeś wg. własnego uznania rozumiejąc co robisz schludnie i z sensem. Prawdziwy twórca. Co jeszcze się bardzo wybija - jak bardzo ta gra udowadnia, że schludne lokacje pogłębiają wrażenia z gry i jak bardzo kontrastuje z tymi przepchanymi na siłę w wielu grach co wcale nie poprawia w nich immersji, a lokacje czyni nienaturalnymi i pozbawionymi sensu dopełnienia właściwych gier. Tutaj lokacje są przyzwoite. Dopełniają grę, a nie próbują zastępować inne braki czyniąc grę chorobliwie sztuczną i nieprzyjemną. Wystarczy tych pochwał.
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: [VXAce] Lost Saga

Post autor: Sefiro »

Dzięki X-tech, może kiedyś jeszcze coś powstanie.

Jakiś czas temu Dodo Dan, zaczęła nagrywać odcinki z Lost Sagi.
Dzisiaj pojawił się ostatni odcinek:

https://youtu.be/mSu5BKBtxgo?list=PLf1o ... L65B8CNhSL
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: [VXAce] Lost Saga

Post autor: Sefiro »

Niedługo grze strzeli roczek i z tej okazji nowy patch (Dzięki B.N.F za testy)

A w nowym patchu:

- Dodano łatwy poziom trudności (Poziom można też zmieniać w trakcie gry, zagadując do specjalnego "NPC")
- Znaleziony przez Amelanduila bug ze scenkami został naprawiony.
- Poprawki w dialogach.
- Dodano mały sekret ;)


http://www.mediafire.com/file/975y93yo7 ... %255D.exe/ - v.1.03
Ostatnio zmieniony 22 gru 2019, 09:09 przez Sefiro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
B.N.F

TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)(miejsce 2); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)
Posty: 34
Rejestracja: 06 sie 2019, 07:35
Lokalizacja: Dzikie ostępy internetu

Re: [VXAce] Lost Saga

Post autor: B.N.F »

Tak zanim zacznę wypada bym zaznaczył że grałem w najnowsze wersję (i to "testową") a do tego właśnie na tym nowym łatwym trybie.

Jestem graczem starej daty, w Finalne Fantazje jak i Dragon Questy grałem tyle razy że już dawno przestałem liczyć ile razy jaką część i jaką jej wersje przeszedłem. Zatem gdy Sefiro spytał czy bym nie przetestował tej gierki, chętnie się zgodziłem. Moje oczekiwania nie były zbyt wysokie i spodziewałem się dość średniej ale przyjemnej gry... szybko jednak okazało się że w moim odczuciu to nie żaden średniak a prawdziwa perełka. Już na samym początku poczułem się niemal jak domu kiedy tylko zobaczyłem "Puch feniksa" ^^
Już po samym tutorialu (który był bardzo krótki i rzeczowy) i kilku pierwszych walkach zrozumiałem że to gierka w sam raz dla mnie. Walka bardzo przyjemna, podstawowi wrogowie padali odpowiednio szybko i dość przyjemnie sobie mogłem na nich pogrindować w dowolnej chwili (A odrobinę grindu zwyczajnie lubię) lvlelowanie może nie było nazbyt szybkie, ale za to każdy lvl wyraźnie wpływał na osiągi postaci, przez co podbicie postaci o poziom czy dwa ułatwiało dość znacząco ruszenie dalej. Zdziwiła mnie nieco niska ilość technik specjalnych i magii, ale użyteczność tych które były, była na tyle wysoka że szybko przestało mieć to dla mnie znaczenie, zwłaszcza że dzięki temu nie trzeba było przeszukiwać listy dostępnych umiejętności w poszukiwaniu tej której chciało się użyć.
System uczenia się pewnych umiejętności poprzez ekwipunek bardzo przypadł mi do gustu, zwłaszcza że najbardziej przydatne umiejki jak blokady niefortunnych statusów i uniki były dostępne dla wszystkich z racji tego że były przypisane do akcesoriów które każdy mógł założyć.
Bossowie za wyjątkiem 2-3 (W tym jeden całkowicie opcjonalny) byli bardzo fajnie zrobieni i walka z nimi była naprawdę przyjemna. Jedynie zdecydowanie zmieniłbym długość niektórych pojedynków bo właściciel "Ostrza zwątpienia" faktycznie sprawiał że wątpiłem w możliwość pokonania go kiedykolwiek ^^'
Kończąc z mechaniką, chętnie przejdę do fabuły - ta bowiem bardzo mi się podobała i chociaż nie było to nic nad wyraz głębokiego, to i tak skutecznie przyciągnęła mnie do ekranu na niemal 8h. Postacie jak dla mnie były całkiem wyraźne i po za jednym wyjątkiem, polubiłem zespół dość szybko. Prawdę powiedziawszy, wiele bym dał by móc przeżyć z nimi jeszcze co najmniej drugie tyle czasu. Nieco gorzej oceniłbym postacie naszych wrogów, gdzie tylko główny boss faktycznie moim zdaniem dostał wystarczająco "czasu antenowego", pozostali dwaj wydawali mi się jacyś tacy bardziej nijacy i nie do końca rozumiałem postępowanie jednego z nich.
Graficznie, no dla mnie bez zarzutów, bardzo miła dla oka, pozbawiona nadmiaru "upiększeń" ale dzięki temu przynajmniej bardzo czytelne, trudno byłoby się zgubić. Muzycznie za to bardzo ładnie, motyw "smutkowy" będę miał w pamięci jeszcze długo, a przy utworze z mapy świata mam ochotę grindować jak najdłużej, przy okazji gdzieś z boku włączając sobie "Dobrego, Złego i Brzydkiego" jako że bardzo przypominał mi twórczość Ennio Morricone.

Tak więc w ogólnym rozrachunku - aktualnie jest to zdecydowanie moja ulubiona gra z RM'a w jaką miałem okazję zagrać
Jeśli kiedykolwiek powstanie kolejna część, to niewątpliwie będzie to z miejsca pierwsza gra którą będę ogrywał. Lost Saga to dla mnie kawał świetnej i solidnej roboty - Wielkie dzięki Sefiro że mogłem dorzucić do niej swoją niewielką cegiełkę, testując tą nową wersje.
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VXAce] Lost Saga

Post autor: PInroz »

Przeszedłem Lost Saga (Prawie 12 godzin grania) i wydaje mi się że ogarnąłem wszystko to co planowałem ogarnąć i mówię w prost że grało mi się naprawdę dobrze. Naprawdę przyjemny jRPG. Na plus można zaliczyć fabułę i nagłe zwroty akcji które były niczym z Gwiezdnych Wojen, kto grał ten wie o co mi chodzi :wink: Na plus można też zaliczyć walki na arenie gdzie za odpowiednie punkty można było sobie kupić specjalne przedmioty. Największy plus to jest zdecydowanie zakończenie, nie zostawia gracza w głupiej niepewności, scena po napisach wyjaśnia co potem dzieje się z bohaterami, co idealnie zamyka całą historię. Co do samego systemu walki nie mam się co przyczepić fajnie się walczyło. Fajny też był system tworzenia przedmiotów. Jest naprawdę przejrzysty i łatwy do ogarnięcia przez co kilka razy łaziłem w tę i z powrotem tylko po to by scraftować sobie nowy mieczyk lub ubranko, byle tylko zwiększyć statystyki. Warto też wspomnieć o karciance Triple Triad (zaczerpnięta z Final Fantasy) z którą na samym początku miałem sporę problemy, ale kiedy już opanowałem podstawy to mini-gierka stanowiła miłą odskocznię od głównej fabuły. Przyczepić się mogę tylko do dodatkowych zasad gry, które w samej rozgrywce w ogóle nie doświadczyłem. Podczas grania nie miałem jak ich zastosować w praktyce, a sam przeciwnik z nich nie korzystał, przez co każda partia skupiała się wyłącznie na podstawowych zasadach gry. A może korzystał a ja tego nie zauważyłem... cóż mimo to dobrze się grało i gdyby nie fakt że jest ona zaczerpnięta z FF to z chęcią bym zobaczył ją jako osobna gra.

Warto też wspomnieć o wadach. Walka z robotem którego możemy znaleźć w wieży po umieszczeniu smoczego oka w posągu stanowiła największe wyzwanie w Lost Sadze. Poważnie ostatni boss nie był tak upierdliwy i wymagający co ten robot z wieży. Co prawda pokonałem go dopiero po drugim podejściu w ciągu 54 minut, nie zmienia to faktu że robocik posiada gamę silnych ataków którymi napierdziela naszych bohaterów po mordzie. Może dla tego miałem z nim problem bo nie odblokowałem wtedy silniejszych ataków, zadających większe obrażenia... może :roll: Mimo to strasznie wytrzymała z niego gadzina, w sensie robot :mrgreen: Jak tak dłużej pomyślę to nie natrafiłem na więcej wad, błędów czy też gliczy. Czyli w sumie tylko jedna wada :wink: :wink: :wink:

W grze są namioty obozowe które przy pentagramie odnawiają całe zdrowie i manę. Tak szczerze mówiąc zacząłem z nich korzystać dopiero pod koniec gry gdzie potrzebowałem na szybkiego zregenerować wszystko, bo zbierałem punkty podczas walk by odblokowywać sobie specjalne zdolności bojowe, magiczne lub pasywne dzięki pancerzom, bronią lub akcesoriom (Tak swoją drogą też ciekawa mechanika na plus). Tak to korzystałem wyłącznie z mikstur. O pieniądze w tej grze tutaj bardzo łatwo więc jak dla mnie to tych namiotów mogło by nawet nie być.

I chyba to tyle gra naprawdę godna polecenia. Jeżeli szukacie dobrego jRPGa to warto sięgnąć po Lost Saga. I to ode mnie to tyle, biorę się teraz za kolejną grę z RPG Makera do ogrania :wink: :wink: :wink:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VXAce] Lost Saga

Post autor: PInroz »

Nowa seria na moim kanale, z gry Lost Saga 8)
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: [VXAce] Lost Saga

Post autor: Sefiro »

Mimo, że od premiery Lost Sagi minęło już kilka lat, to pewne rzeczy w grze nie dawały mi spokoju.
Postanowiłem zebrać wszystko w całość i wydać ostateczny (mam nadzieję) patch.
Patch 1.7

> Usunięto błąd utrudniający zdobycie karty Djinna, odkryty przez Pinroza.
> Poprawiono teksty w grze, zredukowano nadmierną ilość wielokropków.

> Zwykłe ataki generują teraz większą ilość TP.
> Zmieniono koszt TP niektórych technik:
- "Mocne cięcie", "Precyzyjny Strzał" z 24TP do 12TP
- "Aura Miecza", "Skupienie" z 24TP do 10TP

> Wszystkie techniki statusowe Nolana posiadają teraz 100% celność.
> Technika Eleny "Potrójny Strzał" została zastąpiona przez "Deszcz Strzał", który jest dostępny teraz od połowy gry.

> Poprawiono błędy mapingu w lokacji "Góry Rimefell".
> Poprawiono działanie "Magicznego Pierścienia".
> Status "K.O" resetuje teraz TP.
> Wprowadzono poprawki w menu gry.
> Skorygowano głośność niektórych utworów.
> Zmniejszono intensywność migotania podświetlenia celu.
> W punktach zapisu przy opcji "użyj namiotu" widoczna jest teraz aktualna ilość posiadanych namiotów.
DOWNLOAD:
https://www.mediafire.com/file/b7tmevoi ... _v1.7.exe/ - v.1.7
ODPOWIEDZ