[XP] Chaos Element: Climax Redux (DEMO1.3)

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [XP] Chaos Element: Climax Redux

Post autor: Kitabake »

DEMO 1.2 Dostępne pod tym samym linkiem co wcześniej.
Zmiany:
-Jest trudniej, atrybuty wrogów ustalone są na nowo. Teraz warto zainwestować
w obronę bardziej, niż kiedykolwiek i używać przedmiotów w odpowiednich sytuacjach.
-Dwaj nowi przeciwnicy i dwie nowe unikalne grafiki dla starych potworów (razem 4).
-Od teraz ikona potwora na pasku akcji także jest unikalna.
-Skrócona czas zapisu i wczytywania.
-Dodano 2 dodatkowe kryształy do zapisu gry.
-Przeciwnicy dają troszeczkę więcej złota i okruchów.
-Dla ciemnego lasu: zmniejszono ilość magii leżącej na ziemi i dodano skupiska magii.
Pojawiły się tu także czerwone stalowe skrzynie. Jest więcej sekretnych ścieżek
skracających drogę.
-Współczynnik wzrostu zwinności u 'Ciemności Blair' został zmniejszony z 5, do 4.
A ten odpowiadający za inteligencję zwiększony z 1 do 2. Równowaga została zachowana.
-Kilka różnych błędów usunięto.

A oto zrzut przedstawiający ikony wrogów:
Obrazek

EDIT: To DEMO już jest tym co chciałem, żeby 'CE:CR' było, ale pracuję nad wersją 1.3
i będzie to 'fix' pomniejszych błędów z dodaną mechaniką konwersji okruchów.
Dwa za jeden określony. Robię to dla osób mających wyjątkowego pecha, jeżeli chodzi
o 'RNG' i dostają te, których nie chcą. W sumie to będzie bardziej przydatne w pełnej
wersji i nie ma dużego wpływu na DEMO. Także to takie małe sprawy, więc nie warto
czekać i lepiej już ograć DEMO. Jak zrobię 1.3 to będzie się nadawało do recenzji.
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [XP] Chaos Element: Climax Redux (DEMO1.2)

Post autor: Kitabake »

Wersja 1.3 gotowa i nie przewiduje więcej uaktualnień dla dema. Dalsze prace nad projektem
związane już będą z pełną wersją gry. Nowa wersja jest pod tym samym linkiem.
Lista zmian:
Spoiler:
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [XP] Chaos Element: Climax Redux (DEMO1.2)

Post autor: Kitabake »

Rok w retrospekcji:
Spoiler:
Wnioski z roku pracy na 'CE:CR':
-System dzielenia pracy na konkretne zadania bardzo pomaga mi w czasach, gdy wszystkiego jest bardzo
dużo i nie wiem za co się wziąć.
-Zapisywanie rzeczy już zrobionych bardzo motywuje. Gdy patrzę jak dużo pracy włożyłem czytając
swoje tabelki w 'excel'-u i na gotowy produkt czuje się bardzo zmotywowany do dalszej pracy.
-Metoda robienia konkretnych rzeczy w dużych ilościach fazowo bardzo się u mnie sprawdza.
Czuje się mnie przytłoczony ogromem pracy, którą trzeba wkładać w duży projekt.
Design->Baza->Mapy->Mechaniki i Typowe Zdarzenia<->Zdarzenia Fabularne->
->Potwory i Balans->Wykończenie i dodatkowe sprawy.
Produkcja w skali makro jest dla mnie przyjemniejsza, gdy robiłem demo było trochę chaotycznie.
Uważam, że skupienie się na konkretach, a nie wszystkim na raz działa u mnie znacznie lepiej.
-Lubię robić mechaniki i balans, coś co pozwala odstawać od reszty produkcji. Nie musi się wszystkim
podobać, ale mnie to jara :-P
-Dostałem 11pkt w GF-ach, to już jest dla mnie zaj****ta gratyfikacja! Podziękowania dla wszystkich głosujących.
-Chyba nie potrzebnie odpowiadam ścianami tekstu na feedback i trochę brak mi odpowiedzi ludzi.
Może za dużo spamuję. A może na razie wszystko jest okej i ludzie czekają na więcej, choćby fabuły.
Zatem pracuję dalej :)
-Po ponad roku spamowania i pracy nad projektem poczułem się, jakbym był częścią sceny. Choć konto mam
od wielu lat, wcześniej nie miałem tego uczucia. Może nie mam tu psiapsiuł i pewnie nie potrzebuje ich,
ale lubię to miejsce :lol:
-'CE:CR' miało być ulepszeniem starej gry, a stało się nową produkcją. Z 'enchanced' edition + dodatek przeszedłem
do 'reimagine' z wbudowanym dodatkiem. Nowe wszystko, stary pomysł. Dobrze się stało. :idea:
-nie używać polskich znaków w plikach,
-Skrypty są super. Własne grafiki i 'edit'-y są słodkie i wcale nie takie trudne!
-'RM' to świetne hobby. Czasami też fajnie zrobić coś dla community.
-Warto grać w produkcje innych osób i je analizować. Można się wiele nauczyć! Patrzeć na szczegóły.
Zapisywać ciekawostki i pomysły.
-'Discord' jest super.
-'Debug-test-room' jest niezbędny. Tak samo dobry podział map i w ogóle organizacja pracy.
-istnieje zasadniczy wybór pomiędzy social-media/rpg maker-em/życiem/graniem w MMORPG, MOBA itp.
Lepiej zająć się granie w RPG i pracą nad swoją produkcją :wink:
-'Feedback'! Nie ma co się za dużo przejmować, ale trzeba brać wszystko pod uwagę.
-Mogło nie być DEMA, a jest!
-Warto zainstalować program do 'insta-screenshot'-ów, łatwiej naprawiać później błędy w grze.
Zamiast testować grę 30 razy i naprawiać po 1 błędzie, albo zapominać o błędach.
Można raz przetestować i zrobić przejście po kolei po bugach, by je ogarnąć.
-Jestem chaotyczny. Kto to czyta?
-Po pijanemu odkrywa się, że w grze jest jeszcze więcej błędów. Nawet więcej, niż sprawdzał znajomy.
Warto patrzeć jak znajomy testuje, on nie wie jak grać w twoją grę. Obserwowanie jak ktoś gra
w twoją grę lepiej, niż sam jego komentarz odnośnie gry xD
-Polecam każdemu spojrzeć na to jak robi, a nie tylko co robi. Można sobie bardzo pomóc.
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [XP] Chaos Element: Climax Redux (DEMO1.3)

Post autor: Kitabake »

W styczniu 12 dużych mapek zrobionych. A oto jedna z nich:
Spoiler:
Jest dosyć spora różnorodność biomów, przez które przemieszczają się postacie,
dlatego duża część pracy zainwestowana jest w 'tileset'-y.
Dalej kontynuuję pracę nad mapkami :-D

EDIT: 'also':
Spoiler:
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [XP] Chaos Element: Climax Redux (DEMO1.3)

Post autor: Kitabake »

Obrazek
W Lutym, Marcu, Maju i Kwietniu nie wiele zostało zrobione. Nie miałem motywacji,
ale znalazłem w Kwietniu pracę na pełny etat. To sprawia że czuje się lepiej
i nawet stworzyłem kilka mapek miasta, co dla było dla mnie sporą barierą.

A tutaj skończona mapka, ale bez zdarzeń:
Spoiler:
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [XP] Chaos Element: Climax Redux (DEMO1.3)

Post autor: Kitabake »

W Czerwcu nie wiele zostało zrobione:
Obrazek
Za to przez pierwszą połąwę Lipca zmajstrowałem 10 dużych mapek.
A oto sneak-peek jednej z nich:
Spoiler:
Przez Kotlinę Mekańską będzie biegł szlak handlowy pomiędzy miastem
pustynnym Kriss, a otoczonym zielenią Za-Mek. W tej części Kotliny zobaczymy
nienaturalne skały będące pozostałością po starożytnej cywilizacji.
Pewnego dnia przyjdzie nam dowiedzieć się do czego służyły i skąd wzięły się
te ostańce skalne przy drodze, a także te wypiętrzające się z ciemnej otchłani
towarzyszącej dużej części szlaku. Ząb czasu zatarł wiedzę, a natura zakryła
to, czego ludzkie oko i tak by nie zrozumiało.
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [XP] Chaos Element: Climax Redux (DEMO1.3)

Post autor: Kitabake »

12 dużych mapek zrobionych w tym miesiącu. Jeszcze tylko 1 mapka i zestaw najważniejszych
mapek do części 'REDUX' będzie gotowy (Czyli re-mastera podstawowej gry).
Czas robić mapki do dodatku 'CLIMAX'. A jak skończę z tą częścią, to przyjdzie czas
na zdarzenia i fabułę :) . Prawdziwe wyzwanie 8)
Lipiec:
Obrazek

Mapka Pustyni na stworzona w Lipcu:
Spoiler:
Jeżeli ma ktoś jakieś wskazówki, jak sprawić by pustynia wyglądała lepiej,
to ja bardzo proszę o rady. Nie jestem do końca zadowolony z tej mapki. :roll:
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 75
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: [XP] Chaos Element: Climax Redux (DEMO1.3)

Post autor: Keibi »

Jeżeli ma ktoś jakieś wskazówki, jak sprawić by pustynia wyglądała lepiej,
to ja bardzo proszę o rady. Nie jestem do końca zadowolony z tej mapki. :roll:
Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy to kompletny brak pustynnych autotilesetów (oprócz wody i małych wzgórz) - w autotilach jest taka sciezka z ciemnego piachu, i taki inny piach - można tego użyć jak ścieżek i urozmaicenia podłoża :-)
Spoiler:
Po drugie, te góry z tilesetów pustynnych mogą być nieco bardziej powyginane ;-)
Spoiler:
I jeszcze prócz tego możesz wokół wody użyć autotile trawy na pustyni, a na wyższej warstwie wodę z trawiastych terenów :-)

Ewentualnie jeśli chcesz, możesz dodać jakieś eventy (ale to już jak będziesz robił zdarzenia)z zakopanymi szkieletami, gdzie można będzie wyciągnąć jakiś item co był kiedyś noszony przez tego szkieleta :-)
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [XP] Chaos Element: Climax Redux (DEMO1.3)

Post autor: Kitabake »

Miałem obawy co do czarnego piachu.. ale chyba nie potrzebnie.
W sumie widziałem zdjęcia z ciemnymi pustyniami w realu.
Spoiler:

Teraz mapka jest trochę lepsza, dzięki za podpowiedź Keibi. :-D
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 304
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: [XP] Chaos Element: Climax Redux (DEMO1.3)

Post autor: Deathwing »

Umarłbym z nudów po paru sekundach na takiej pustej przestrzeni. Ani to estetyczne ani grywalne. Przede wszystkim kłuje w oczy ta wielkość, przy jednoczesnym braku jakiejś myśli przewodniej czy ogólnie sensu. Charakterystycznym punktem jest ta oaza, ale to za mało. Zamiast silić się na realizm, postaraj się myśleć bardziej jrpgowo i spróbuj trochę ograniczyć przestrzeń, zwłaszcza na krawędziach, a do tego może wytyczyć jakieś ścieżki za pomocą skał. Wokół wody wrzuciłbym też więcej roślinności. Tileset nie pozwala może na wiele, ale mimo wszystko da się z niego wycisnąć coś ciekawszego niż zwyczajne pustkowie.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [XP] Chaos Element: Climax Redux (DEMO1.3)

Post autor: Noruj »

Fajnie to wygląda z daleka, ale podczas gry nie wyobrażam sobie grania na takiej mapie. Tetowałeś to, bo chyba nie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [XP] Chaos Element: Climax Redux (DEMO1.3)

Post autor: Kitabake »

@Noruj
Bez walk nie jest tak źle. No ale mam zamiar dać bardzo mały en-counter rate do tych dużych map. Expienie za pomocą walki nie będzie najważniejszą częścią rozwoju postaci. Chce postawić na eksplorację. Dużą część kasy, expa i skill-pointów będzie można zdobyć nie walcząc. Będzie też mniej magii do zbierania, ale za to więcej wartej. System też będzie też tak skonstruowany, że gracz nie będzie musiał zaglądać w każdy zakamarek, by przejść grę. Przeszukiwanie każdego zakamarka będzie tylko dla masochistów lub pasjonatów zajrzydziurstwa.
Też jeszcze to po testuję z potworami i dam do testowania. Może jakiegoś przewoźnika dodam. Dzięki :)

@Deathwing
Tę mapę zamierzam jeszcze urozmaicić. Szczerze mówiąc chciałbym by pustynia była nie przyjemna, ale nie z powodu estetyki. Dlatego pracuję nad nią jeszcze i wszystkie wasze uwagi są bardzo istotne dla mnie. Dodałem ślady by pokierować gracza, jedna z postaci też opisze nam to miejsce by nie błądzić - bo nie o to chodzi - dodam jeszcze skały, które pokierują postacią. Thank you :)

Design tych map jeszcze nie jest zamknięty. Właściwie często zastanawiam się nad tą wielkością i jak to urozmaicić. Bo chcę, by ten świat taki był. Część map jest ogromna, część jest bardzo mała i dużo ich. Eksperymentuje z różnymi stylami.

@EDIT - Kolejna wersja mapki:
Spoiler:
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [XP] Chaos Element: Climax Redux (DEMO1.3)

Post autor: X-Tech »

Proszę o link do gry demo. Z chęcią sprawdzę i skomentuję gierkę.
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [XP] Chaos Element: Climax Redux (DEMO1.3)

Post autor: Kitabake »

Hej tutaj dale link do gry: https://www.mediafire.com/file/zg4obdi1 ... O.rar/file

Zmniejszyłem jeszcze trochę encounter rate w lasie i od ostatniego demo zostało dodane skalowanie ataku.
Przetestowałem najmniej odpowiednia postacią z najgorszym set-upem i da się przejść :) (ale było trudno).
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [XP] Chaos Element: Climax Redux (DEMO1.3)

Post autor: X-Tech »

Jedziemy po kolei.

Pytanie na początku czy chcemy istnieć - przy odpowiedzi przeczącej odsyła nas do menu głównego. Czy to konieczne ? (Nie przeszkadza mi to. To jest dziwne, ale ciekawe - coś innego, ale ciągle mi się w głowie tli - filozoficznie - dlaczego tak ? Po co to w ogóle jest ? Skoro chcemy grać - dlatego odpalamy grę - czy istnienie postaci, którą sobie wybieramy z preseta - lub tworzymy siebie jest konieczne, żeby gra mogła ruszyć ? )

Znalezienie siebie w nicości wśród, której znajdują się dusze, które mają przeszłość i historię - to mi przeczy nicości. Nie przełknąłem tego lub nie ogarnąłem. Sam pomysł ok, ale sensu historii tych dusz w nicości albo nie ma, albo ja czegoś nie ogarnąłem.

Sama atmosfera - może ją na początku tłumaczyć, że to tutorial (wesoła skokowa muzyka), ale jakoś nie czuję, że współgra to z tym mrokiem dusz, które wcześniej wybraliśmy. Już od początku tutorial zmusza nas do nauczenia się elementów związanych z walką. Nie w pełni mi to nie pasuje do tej skokowej muzyki jak z festynu. Tu bardziej coś bojowego bym widział jeśli chodzi o tło audio, ale to moje zdanie. Muza nie jest zła i suma sumarum nie męczy jako tło do nauki.


Zablokowałem się na tworzeniu hełmu. Mam go stworzyć w ramach przymusowego treningu, którego nie da się pominąć. Da się pominąć wprowadzenie, ale nie trening. Problem jest taki, że kiedy ustawię składniki do stworzenia hełmu wciskam enter/escape i nic się nie dzieje.
Nie wiadomo co w ogóle zrobić, aby to zaskoczyło. Recepty są podane. Łączę czerwony składnik z fioletowym, ale nic się nie dzieje kiedy umieszczę je w lewej części menu tworzenia. Jestem zainteresowany kontynuowaniem - chcę sprawdzić choć właściwą grę kiedy już ruszy. Póki co jestem lekko zmieszany - nie do końca wiem o co tu chodzi - skąd i dokąd to idzie ? sens miejscami ? Jedno jest pewne utrzymałeś moją ciekawość. Chcę sprawdzić do czego to prowadzi - ogarnąć właściwą rozgrywkę i może odnaleźć więcej wyjaśnień/sensu - może gra mnie zainteresuje/wciągnie...
ODPOWIEDZ