Goniec RM - komentarze

Jedyny aktywny polski zin poświęcony ściśle tematyce RM.

Moderator: ravenone

Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Rave »

Przenieście gońca, bo to "spanie" strony to już do jasnej anielki mnie doprowadza.

To jest dobre: http://www.geocities.ws/

Nie wiem tylko czy wstrzykują reklamy, ale transfer jest nielimitowany.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: PInroz »

Zapraszam wszystkich, na nowe zestawienie cytatów :mrgreen: http://goniecrm.pl/analizy/cytaty16.html
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Kryzz333 »

Nawet fajne, szczególnie, że nie pamiętam nic z tego co tam napisałem. Widać, że długo zbierane - jak jeszcze Haxo był na Scenie :V

@DOWN:
Większość albo wszystko z tego to śmieszko-pogaduszki na Discord. Wiedz, że PInroz patrzy :V
Ostatnio zmieniony 22 sie 2018, 23:49 przez Kryzz333, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Crashykk »

Jej, jestem w cytatach. Nawet nie pamiętam gdzie i kiedy to napisałem :roll:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: PInroz »

Kryzz333 pisze:nie pamiętam nic z tego co tam napisałem
CrashuR pisze:Nawet nie pamiętam gdzie i kiedy to napisałem
A ja pamiętam :-D Następny zestaw cytatów planuję na pod koniec grudnia. Więc strzęście się :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Athanor
Posty: 150
Rejestracja: 22 mar 2014, 08:13
Lokalizacja: Krypta
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Athanor »

Moje aktualne scenowe marzenia to napisać jeszcze w tym roku post i pojawić się w cytatach. To pierwsze już osiągnąłem, gorzej będzie z drugim. Niech ktoś wspomni @everyone to postaram się śmiesznie odpowiedzieć i może mnie senpai PInroz zauważy. :Y
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Preki »

Preki: gra-narkotyk, po dłuższej sesji stajesz się kwadratowy i bijesz drzewa rękoma
Deathwing: brzmi jak coś dla X-techa
Nooo Minecraft to gra w sam raz dla X-Techa... w sam raz... ironia, jakby ktoś nie zauważył
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: BH Daimaouji »

OK czas skomentować waszą recenzje DB by Kulilin, otóż gra jest dobra tylko dla fanów DB, chyba najlepsza polska gra o DB w jaką grałem na RPG Makera 2000

Co do waszego artykułu tutaj http://goniecrm.pl/recenzje/db.html

A ci słabi Saibaimeni mogą być nawiązaniem do Kyoushuu! Saiyajin i Super Saiya Densetsu, gdzie o podal spotykamy słabsze wersje Saibaimenów - Kaiwaremanów i Kiukonmanów, w grze na famicoma można także spotkać obok ów "pomarańczowych Saibaimenów" Oniona, saiyana z odcinka 17 DBZ który o podal może stać się oozaru

Co do rodzonego imienia Son Goku racja, pisownia "Kakaroto" jest zła, ale też "Kakarotto" jest zła, saiyan ów ma imię po marchewce, więc nazwanie go Cacarrot jest trafne (Carrot to po japońsku Kyarotto)

Dodam też że na moim pierwszym komputerze, gra się potem zawieszała w trybie pełno ekranowym, takie ostrzeżenia dla przyszłych graczy tej gry
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Crashykk »

Czy ty właśnie skomentowałeś recenzję z przed 3-4 lat?

"Kakarotto" z tego co kojarzę pojawia się w oficjalnym tłumaczeniu angielskim (nie dam sobie obciąć ręki, bo nie mam tego jak sprawdzić), ale na pewno pojawia się w polskim oficjalnym tłumaczeniu. :)

2 tom mangi Dragon Ball Super (zdjęcie zrobiłem ja z mojego egzemplarza):
https://i.imgur.com/wKQyjhw.jpg

Kakarotto to też zapis słowa marchewka za pomocą rōmaji.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: McLaren »

Dzięki wspomnieniu tej gry przez BH Daimaouji, postanowiłem w nią zagrać :) niestety nie wiem jak opuścić wyspę Genialnego Żółwia i wyłączyłem grę...
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: BH Daimaouji »

CrashuR pisze:Czy ty właśnie skomentowałeś recenzję z przed 3-4 lat?

"Kakarotto" z tego co kojarzę pojawia się w oficjalnym tłumaczeniu angielskim (nie dam sobie obciąć ręki, bo nie mam tego jak sprawdzić), ale na pewno pojawia się w polskim oficjalnym tłumaczeniu. :)

2 tom mangi Dragon Ball Super (zdjęcie zrobiłem ja z mojego egzemplarza):
https://i.imgur.com/wKQyjhw.jpg

Kakarotto to też zapis słowa marchewka za pomocą rōmaji.
1.Um dopiero niedawno ją zauważyłem ^^'
2.Ta, ale używa się tłumaczenia "Kakarrot" lub "Cacarrot" żeby dać nawiązanie do słowa "marchewka" (carrot), podobnie jest z KURIRIN na Kurilin, bo "lin" to skrót od Shaolin, "Kuri" to skrót od "Kuri-Kuri" - Kasztan
3.Tak, ale podobnie jak BAADAKKU (mimo iż fani i funimation romanizują to jako Bardock, Dakku znaczy "Duck" (kaczka, patrz japońską wersję Kaczych opowieści 2 na famicoma/pegasusa) stąd romanizacja tego imienia jako Barduck), SERIPA, PANBUKIN, Furiza, TORANKUSU, SERU czy BEJIITA, nie znaczą że tak trzeba je pisać i są one dane w formie weeba, jak np. pisząc Makankosappo zamiast Diabelski promień (...) światła czy Genki Damę zamiast zródłowej kuli energii/kuli wigoru

Ja w swojej grze stosuje Kaio i Kaioshin zamiast "Król światów" i "Boży król światów" i ta też używam "Kakarotto" jako saiyana co zabił ludzi (ledwo) choć to potem zmienię

Update

Wow, pan Toyble doprawdy zj*bał sprawę, o ile to wina powiększenia, zobaczę w moje urodziny jak to wygląda bo siostra mi kupiła dwa tomy Super

@McLaren

Um możesz poprostu pisać mi BH?
niestety nie wiem jak opuścić wyspę Genialnego Żółwia i wyłączyłem grę...
Trudna co? :3
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: McLaren »

BH nie trudna tylko denerwująca bo biegam po wyspie i atakują mnie ''ufoludki'' ...
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: BH Daimaouji »

McLaren pisze:BH nie trudna tylko denerwująca bo biegam po wyspie i atakują mnie ''ufoludki'' ...
Wiem, mnie denerwuje że autor nie dał że oślepienie działa jak w grach DB na famicomie i przeciwnik (w tej grze) może nadal atakować

O i czasami można zapomnieć włączyć kaiokena przed walką z Vegetą, temu można poważnie oberwać

Fajnie że autor dał żółwiego pustelnika jako grywalną postać, choć preferuję Jackie Chuna ;)
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Plminerkarol
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2014, 18:20
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Plminerkarol »

Dzień dobry!
Zapraszam na gońca, żeby spojrzeć na recenzję gry, która została trochę pominięta w recenzjach - Townlore! http://goniecrm.pl/recenzje/townlore.html ;)
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Kryzz333 »

Przeszedłem i całkiem spoko, chociaż to rzeczywiście bardziej creepypasta niż gra :V
Wgl. ciekawi mnie czy są jakieś alternatywne zakończenia gry, ale wątpię.
Zablokowany