EnterVPL nagrywa gry z RM

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
ODPOWIEDZ
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

PInroz pisze: A i mała drobna rada, na zacinanie się rozgrywki. Graj na pełnym ekranie, wtedy nie będzie ci się tak zacinało. Wiem co mówię, też tworzę w RPG Makerze XP i znam ten ból :wink:
Grać sobie na pełnym ekranie mogę, ale nie nagrywać. Tylko u mnie występuje ten problem, gdy jak coś nagrywam na pełnym ekranie to muli to gorzej od No Man's Sky na full detalach (byłoby gorzej niż widać u mnie na nagraniu) - mam tak tylko z OBS'em, który jednak nagrywa mi płynniej od wszystkich innych programów (Fraps, Action, Bandicam, MSI Afterburner, Screen Recorder, Corel ScreenCap czy Camtasia). Nawet Skyrima nie przymula tak jak to Fraps mi robił (miałem spadki z 60 do 30 FPS).
Gdy w końcu kupię sobie drugi monitor do podglądu, to wtedy będę kombinował z pełnym ekranem. Teraz nie ma co na to liczyć, bo moja nerwowość nie jest na to gotowa ^^.
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

Tym razem mam na pół smutne info. Od jutra zaczynam pracę zarobkową. W sobotę będzie stream, nie martwcie się o to ;-)
Spoiler:
Do soboty! :-)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: PInroz »

EnterVPL pisze:Tym razem mam na pół smutne info. Od jutra zaczynam pracę zarobkową.
Gratuluje :-D Tak z czystej ciekawości, co będziesz robił :?: :wink:
EnterVPL pisze: W sobotę będzie stream, nie martwcie się o to
A co po sobocie, czy będziesz wrzucał filmiki tylko w weekend :?: Praca od poniedziałku do piątku, a w sobotę i niedzielę ostre nagrywanie :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

PInroz pisze:A co po sobocie, czy będziesz wrzucał filmiki tylko w weekend Praca od poniedziałku do piątku, a w sobotę i niedzielę ostre nagrywanie
Będę nagrywał od czasu do czasu. Tak jak to w filmie powiedziałem. Jeszcze się okaże ile sił będę miał na nagrywanie. Teraz trudno jest mi to powiedzieć. Na pewno nie będę nagrywał codziennie. Możliwe, że jeden dzień to będzie nagrywanie, drugi renderowanie, a trzeci wrzucanie. Jeszcze się przekonamy jak to wszystko wyjdzie. Nie wiem jeszcze w jakie dni będę pracować, ale wiem że w weekendy czasem będę musiał przyjść.
PInroz pisze:co będziesz robił
Będę rządził całym światem :lol: A tak na serio to nie chcę o tym mówić publicznie, choć pewnie i tak się zdarzy że kiedyś się wygadam. Na tych moich filmach to dużo gadam xD
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

No to zapraszam.
Jestem już na żywo ;)
https://gaming.youtube.com/user/EnterVPl/live
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

No i po. :-(

Ktoś się pytał. Dostałem wiadomość. Przepraszam że po streamie przeczytałem:
PInroz pisze:Magiczna Wieża poziom 2, jest to muzyka z Castelvani poziom 1. Nieco odświeżona wersja tej melodii. Aż wspomnienia wróciły jak grałem w tą grę na konsoli na kasety
Jeszcze raz dziękuję za przybycie. Kolejny stream będzie jak dowiem się kiedy będę mógł to zrobić. Będę dawał znać. :-)
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

Troszkę z moich odpowiedzi spamik się zrobił no, ale jednak jakoś muszę powiadamiać o tym o co byłem pytany ;-)
Zapis z Live:


:-)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: PInroz »

Następnym razem jak będziesz planował nagrywać na żywo, to nie skupiaj się na jednej grze przez trzy godziny. Nie wiem dlaczego, ale podczas oglądania Project2 strasznie mi się dłużył :roll: Ale tak to było ok :mrgreen: Już nie mogę się doczekać kolejnej transmisji na żywo :lol: :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

PInroz pisze:Następnym razem (...) nie skupiaj się na jednej grze przez trzy godziny.
No bez przesady. 1,5 godziny to tylko było :lol: Nie ukrywam jednak że długo się skupiłem na jednej grze. Następny stream postaram się zrobić tylko o jednej grze (ewentualnie dwóch) i raczej krótszy, ale nadal z afterkiem ^^.
IRC z twierdzy udało mi się ustawić w OBS'ie (w sensie, że widać kto co tam pisze - CLR Browser i troszkę CSS'a). Kamilo proponował ten chat. Jeśli nikt nie będzie przeciwko temu, to mogę go pokazywać na następnym streamie.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Dragon Kamillo »

Czekaj, czekaj.
Ja proponowałem twierdzowy IRC dla Amela i HAXO żeby mogli się kłócić właśnie tam, bo wtedy nikogo akurat tam nie było.

Lepiej nie wrzucaj widoku na tego IRCa podczas nagrywania - pominąwszy fakt że to trzeba by dogadać z reptilem (a jego coś dawno nie było), to na ten IRC mogą wchodzić różne osoby - bałagan byłby tylko większy.

Może zostać tak jak było, zrób coś tylko z tym półminutowym opóźnieniem u siebie - to bardzo przeszkadza.
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

Dragon Kamillo pisze:Czekaj, czekaj.
Ja proponowałem twierdzowy IRC dla Amela i HAXO żeby mogli się kłócić właśnie tam, bo wtedy nikogo akurat tam nie było.
Lepiej nie wrzucaj widoku na tego IRCa podczas nagrywania - pominąwszy fakt że to trzeba by dogadać z reptilem (a jego coś dawno nie było), to na ten IRC mogą wchodzić różne osoby - bałagan byłby tylko większy.
Może zostać tak jak było, zrób coś tylko z tym półminutowym opóźnieniem u siebie - to bardzo przeszkadza.
Ok. IRC nie będę tykać :-)
Youtube narzuca to z góry te 30 sekund. Mogę ustawić tylko większe opóźnienie, ale to sensu nie ma. Co najwyżej na czymś innym mogę streamować, gdzie opóźnienia są wymuszone tylko przez sam fakt przesyłu i odbioru np. na hitboxie czy twichu. W przypadku hitboxa problem może pojawić się taki, że ktoś może mieć słaby internet czy słabego kompa, a ja za duży bitrate (choć 2300 kbps to nie tak dużo) - to wtedy spowoduje przycinki oraz "siły nieczyste i opętanie ósmego poziomu". Czasem są problemy z wyborem jakości (tak w zasadzie nie zawsze ten wybór jest). Na Twitcha nigdy nie streamowałem i nie wiem z czym to się je.
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: HGS »

Moim zdaniem Enter powinien mieć stałego moderatora, który byłby zaufany i mógł mutować osoby, które prowokują kłótnie i tyle w temacie. Najważniejsza na LIVE jest dobra zabawa i wszelkie prowokacje powinny być uciszane niezależnie kto je robi. To zapobiegnie też bałaganowi na chacie podczas pokazywania LIVE, bo bądź co bądź inni też to czytają.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Amelanduil »

>moderatorzy przy mniej niż 10 widzach
Enter nie potrzebuje moda do takich rzeczy, bo przy małej oglądalności jest w stanie to ogarnąć bez problemu na własną rękę.
W szczególności nie potrzebuje modować ludzi, którzy nie nadają się do tej roboty.
ObrazekGlico☆Magic?
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

Chłopaki. Ja już decyzję wcześniej podjąłem. Tyle w temacie.

Co do kolejnych materiałów to z pracodawcą (z szują) muszę się dogadać - mam grafik na 7 dni.... Jak się uda to jutro coś nagram, ale nie wiem kiedy to wrzucę.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Dragon Kamillo »

Karze ci pracować w niedziele? Toć to nie po chrześcijańsku XD. Niech ci chociaż więcej płaci za te dni, albo niech ci da wolne wtedy - będziesz miał czas na filmidła XD.
ODPOWIEDZ