Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Rekkimaru

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 07 sie 2013, 21:16
Lokalizacja: Netherrealm
Kontakt:

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Rekkimaru »

EnterVPL pisze:Kamil jest taki wkurzony bo stracił wolną wolę i już nie może łazić sam, ale ktoś nim musi sterować.
O widzisz. I to jest dopiero koncept na grę. Bohater świadomy tego, że ktoś nim kieruje i nic z tym nie może zrobić.
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Usunięty »

@Ozzaku
Spoko. Z pewnością zobaczę :-) Muszę też poszukać ciekawych titleset'ów.
Dzięki wielkie!

@Rekkimaru
Lubię oryginalność ^^. Trzeba teraz dobrze to zmontować ;-)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Jazzwhisky »

Gram trochę, napiszę więcej jak przejdę, ale wrzucę już info o błędzie - w Jaskini mam error z brakiem pliku: Graphics/Faces/!Crystal. po odnalezieniu drugiego kryształu.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Usunięty »

Załamać się idzie. Taką jedną prostą gafę zrobiłem... Wiem o co chodzi i wiem jak to naprawić: pobrałeś pewnie wersję bez RTP? Ze wszystkim powinno działać, bo to testowałem.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Jazzwhisky »

Poprawiłem sobie :), ale w walce po użyciu mikstury PF gra wyrzuca mi:

Kod: Zaznacz cały

Script 'Scene_Battle' line 1098: ArgumentError Occured
malformed format string -%$
I tego już nie przeskoczę.

Jeszcze przegrana walka z Sorkluksem nie kończy gry, celowo?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Usunięty »

Celowo nie kończy gry.

Dziwne.. błąd z miksturą przecież naprawiałem.. Ok. Ważne że pokazałeś mi gdzie mam tego szukać :)
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 76
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Keibi »

Pograłem dłuższą chwilę w twoją grę i mam kilka uwag co do niej (choć będę wyrozumiały ze względu na to, że autor uprzedza, że to projekt taki bardziej treningowy :-D ) :

1) Ponawalane bezużyteczne skrypty :
- wyświetlanie wersji w titlu (to można zrobić łatwiej za pomocą edycji obrazka pełniącego rolę ekranu tytułowego)
- zmiana wyglądu menu (choć dodaje to różnorodności projektowi, to na początkach pracy z RMem nie pakowałbym się w to, tylko korzystałbym jak już to z bardziej użytecznych skryptów - choć potem można się zacząć takimi skryptami bawić)

2) Drobna nieścisłość fabularna :
bohater przeczytał ogłoszenie, udaje się do ogłaszającego, a ten mu wszystko wyjawia i ma za co najmniej zbawiciela. Tak samo ten mag - nie karze bohatera za chamstwo
Spoiler:
(dlatego, że "jest" tym "zbawcą"), choć powinien go co najmniej strzelić porządnie w pysk (lub użyć potężnego zaklęcia - jak magowie mają w zwyczaju...)

3)Pewna wioska na początku gry :
Wszyscy mieszkańcy w wiosce na początkowej wyspie "nie mogą rozmawiać z nieznajomymi". Rozumiem, jeśli mówi to jedno małe dziecko.
Zrozumiem, gdy mówią to wszystkie dzieci w wiosce. Ale nie jestem w stanie zrozumieć, że nawet mieszkańcy będący na oko grubo po czterdziestce nie mogą rozmawiać z nieznajomymi! A kompletnie nie jestem w stanie zrozumieć twego lenistwa, kopiując eventy i ich tekst litera w literę tylko po to, żeby zapełnić wioskę. To już lepiej było nie robić tej wioski...

Więcej uwag nie wypisywałem, bo trzy takie najważniejsze, będące pierwszym wrażeniem moim wypisałem, a swoich i tak dość krytycznych wypocin wypisałem (choć obiecałem być wyrozumiałym :-P ), więc wybacz, jeśli to tak napisałem prosto z mostu, ale być może przydadzą ci się. Życzę powodzenia z tym projektem i następnymi 8)
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Usunięty »

@Keibi

Czeka mnie dużo poprawek xD

Co do tego maga Andrzeja:
Spoiler:
Masz rację że mi się nie chciało robić tych ludzi w wiosce (bez skojarzeń). Z drugiej strony śmiałem się niebagatelnie głośno na to że wpadłem na tak głupi pomysł że dorośli ludzie nie mogą rozmawiać ze nieznajomymi (w końcu ma być "bez sensu", więc nawet tutaj można powiedzieć że mi wyszło) - mam nawet drugi bardzo głupi pomysł, który to jeszcze wytłumaczy ;)
Tutaj ten pomysł
Spoiler:
Każda krytyka się przyda. Dzięki temu wiem na co uważać ;)

Wracając do poprawionego demo: przez najbliższe 2 miesiące będę miał mało czasu żeby w ogóle móc podrapać się po tyłku, więc myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie porzucenie poprawek i zając się pełną wersję gry. W pełnej wersji gry wcześniej wymienionych błędów nie będzie. Główny wątek fabularny w głównej mierze zostanie zachowany, ale są rzeczy, które chcę zmienić. Dodam wątki poboczne i rzeczy tupu "zapchaj dziurę". Powstanie kilka nowych map, a te stare zostaną (nie wszystkie) przebudowane.
Czeka mnie też wzbogacenie swojej wiedzy nt. titleset'ów i mappingu (oraz pewnie innych rzeczy).
Nie chcę obiecywać gruszek na jabłoni, ale myślę że dzięki waszym radom jestem teraz wstanie zrobić coś lepszego :)

Pytanie zasadnicze: czy warto od nowa robić grę na VX Ace, czy zrobić pełną wersję na tym samym silniku co demo?
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Usunięty »

Zacząłem prace nad pełną wersją. Nie wiem kiedy skończę, ale za to powiem że możecie się wiele spodziewać ;-)
Tym razem RM VX Ace używam :-D
Obrazek
Zamieszczam kilka screenów:
Spoiler:
W zasadzie od wersji demo zmieni się prawie wszystko. Będzie otwarty świat na którym będą umieszczone różnorakie misje, będą też tzw. "zapchaj dziury" - tutaj mam na myśli misję, które można powtarzać. Będą kilka klas postaci oraz będzie można pozbierać team (będzie trzeba sobie poszukać kompanów po świecie gry :-D ). Będzie dużo smaczków (takie rzeczy dla jaj) np. grająca krowa na fortepianie w barze. Będzie arena. Tajne misje. Nie zabraknie też tytułowej "Krótkie piłki"! - wątek główny będzie lekko (albo znacznie) przebudowany :-)

Tworzenie pełnej wersji gry zajmie mi dość sporo czasu. Zwłaszcza że pracuje po 8 godzin dziennie, a muszę się liczyć z tym że mam też inne hobby. Czy mi się to uda? Myślę że jak nie zapomnę o tym to bez problemu (tylko długoooo będę to robić).

Co o tym myślicie? :-)
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Póki co mam około 80 map.
Świat gry będzie ogólnie otwarty ponieważ planuje: główny wątek, poboczne wątki oraz powtarzalne misje. Do tego będzie można edytować (/zbierać) drużynę. Będzie dużo fajnych smaczków (udowadniające słuszność tytułu gry :-D ). Będą też różnego rodzaju blokady jak np. "żeby tu wejść musisz coś zrobić". NPC będą mówić bardziej losowe teksty (ich ilość będzie zależeć od tego co w grze się wykonało). Będą gildie (lub coś takiego jak gildie tylko pewnie jak to ja nazwę to inaczej, bo tak wolę xD).

Postęp pełnej wersji to nadal prawie nic, bo na razie robię tylko mapy (a nie zdarzenia). Grafika jak i działanie gry będą DUŻO LEPSZE od tej co pokazałem w wersji demo.

Tutaj screeny na zachętę :-)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Kitabake »

Demo dla mnie jest okrutne. Może nie uważnie czytam albo coś ale tak:
-rozpoczęłam grę, dostałem 100 złota
-sprawdziłem lokacje na wyspie wszystkie i nic się nie rozwinęło. Nie dowiedziałem się gdzie mam iść.
-dałem 100 zł przewoźnikowi i dostałem statek (100 zł nie zabrał mi co jest glichem prawdopodobnie)
-odwiedziłem sporo zamków, piramid itd. Wszystko było za mocne i zabijało mnie bardzo szybko,
-ragequit alt+f4
Może coś z tej gry było by w pełnej wersji ale w pełni otwarty świat bez wiadomości, gdzie co i jak. Brak zdarzeniówek sensownych odstrasza. Mapy puste. Skończyłem po 20 min grania, bo było trochę bez sensu. Na nowych screenach wygląda lepiej.
Gry z otwartym światem moim zdaniem powinny mieć dobry początek. Powinny zaciekawić jakoś. Tu jesteśmy wrzuceni na brzydką mapę świata i wio. Jakby były jakieś fajne zdarzenia na początek i mapy ładniej zrobione, to od razu ma początku inne wrażenie by było - większa chęć do kontunułowania. Na razie to chyba tylko szkielet gry, poczekam na wersje zaawanowaną ;p
Reszta spostrzeżeń została wymieniona przez inne osoby, więc sobie oszczędziłem. Powodzenia :)
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Nie sądziłem że ktoś to jeszcze zagra. :lol:
O dziwo 100 złota za statek powinieneś stracić, nie wiem dlaczego inaczej się stało.
Co do tego gdzie iść to dostaje się notatki, które są w przedmiotach. Fabuła takowa w grze jest, ale w sumie mizerna. Na początku musisz iść do domku nad morzem (w górę od miejsca startu). Tam gadasz z typem, który powie ci co dalej. W grze specjalnie dałem notki do przedmiotów, żeby móc sobie przypomnieć co trzeba zrobić. (Na start też takową dostajesz).
Jednakże, jeśli nie chcesz zmarnować życia to odpuść sobie dalsze granie. Jeśli skończę to pełna wersja będzie miliard razy lepsza. W zasadzie będę musiał to zrobić od nowa i w dużo mniejszej skali.
Dzięki za opinie :-)
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Amelanduil »

Nie rozumiem konceptu powtarzalnych misji w RPG'ach. Gloryfikowany grind, nic więcej. Do fabuły nic to nie wnosi, nic ciekawego w sobie nie zawiera... zamiast marnować czas na zapychacze, można by się zająć czymś pożytecznym :v
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Kitabake »

W Skyrimie te radiant questy to byłą dopiero zmora..
Swoją drogą napisałem dużego posta i się nie wysłał i mi znikł. No po prostu super :evil:
No w notatce nie wiem co było dokładnie napisane ale miałem iść do gościa nad wodą. To poszedłem na południe do gościa nad wodą i kupiłem statek (notatkę przeczytałem wybiórczo). Z filmiku, który nagrałeś ze znajomą, wywnioskowałem że trzeba iść na północ. Właściwie zaczynając oglądać tamten filmik liczyłem na to, że ona zagubi się w twojej grze i Cię zbeszta. No niestety poprowadziłeś ją za rękę. Następnym razem pozwól graczowi się zagubić, wtedy będziesz miał wskazówki na to co trzeba poprawić i jakoś poprowadzić człowieka grającego. No i może filmik byłby zabawniejszy - choć nie był tragiczny . Było śmiesznie i z morałem.
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Prowadziłem za rączkę, ale to co się działo po nagraniu to było zabawne. Ewce ta gra się bardzo spodobała i zrobiła więcej misji. Narzekała na zbyt dużo walk, ale dawała sobie już sama z tym rade.
Poszukam czasu i zrobię tą grę lepiej. Np. to że czytałeś wybiórczo już jest dla mnie wskazówką, aby wyróżniać z tekstu to czym można się pokierować. Jednak demo już takie zostawię. Tak jak wcześniej napisałem: lepiej będzie jak od nowa zacznę. ^^

Odnawialne misje nie będą niczym co gracz będzie musiał robić, ale jak komuś się zachce to będzie mógł ciągle katować minimisję dla swojego fetyszu. (Bez sensu co nie?) :-D
ODPOWIEDZ