Anvocun [XP]

Zapowiedzi gier tworzonych w RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Anvocun [XP]

Post autor: Kitabake »

Bardzo podobają mi się autorskie grafiki ale czasami mam wrażenie, że pewne rzeczy powinny być mniej kub bardziej jasne/ciemne. Tak jak np. ta brzoza. Ja bym to przyciemnił, bo z początku myślałem, że to jakieś błędy graficzne a dopiero później zrozumiałem że to brzoza. Za jasna jest.
Jakiś system rozwoju się zdecydowałeś?
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Anvocun [XP]

Post autor: PInroz »

Dr.Man pisze:mam nadzieję że pojawią się jakieś screeny z różnych wdrożonych systemów, np walki.
Na pewno się pojawią, lecz niestety nie przed zakończeniem Golden Forków :cry: Wolę wszystko dokładnie dopracować (zwłaszcza system walki), bo wszystko prezentuje się w miarę dobrze :wink: Biorąc pod uwagę że jest to czasochłonne :roll:
Kitabake pisze:czasami mam wrażenie, że pewne rzeczy powinny być mniej kub bardziej jasne/ciemne. Tak jak np. ta brzoza.
Hmm tak będzie trzeba trochę przyciemnić brzozę (znowu) :wink: Takie uwagi to ja bardzo chętnie przyjmę, zwłaszcza że zależy mi by Anvocun wyszedł mi jak najlepiej :mrgreen:
Kitabake pisze:Jakiś system rozwoju się zdecydowałeś?
Mam pewną koncepcję. Gracz będzie uczył się od nauczycieli poszczególnych zdolności i talentów lub sam się ich uczył z ksiąg lub podczas treningu (zdolności związanych z walką, magią, rzemiosłem, medycyną, złodziejstwem itp.) Talenty związane z walką i magią będą posiadać specjalne ataki których Soren może się nauczyć i potem wykorzystać je w walce. System rozwoju postaci będzie tak jak w Opowieściach z Edorii, specjalnie zrobione na zdarzeniach drzewka z poszczególnymi talentami. Jednak będzie to miało pewne ograniczenia np gracz może wyuczyć się maksymalnie 10 talentów na rozdział (Czyli gracz mógłby wyuczyć się 50 talentów w ciągu całej gry) które wymagają zainwestowanie 99 punktów nauki. Gracz nie będzie levelował tylko zbierał punkty nauki. To jest moja aktualna koncepcja, która oczywiście może ulec zmianie. Ale przerobienie poziomu postaci na punkty nauki wydaje mi się ciekawym pomysłem. Będzie trzeba tylko zrobić tak by Soren na start miał 0 punktów nauki, a nie 1 punkt nauki :wink:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Anvocun [XP]

Post autor: PInroz »

Nadal Pracuję nad Anvocun, jak by kto pytał :wink:

Dzięki przerobionemu skryptowi od Ayene udało mi się stworzyć w miarę przyzwoite menu. Oprócz tego sporo pracy przeznaczam nad grafikami i pisaniem głównej fabuły. Czyli to co zwykle. Zostawiam was ze screenem i pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Anvocun [XP]

Post autor: PInroz »

Chyba pora już zdradzić, co nie co z aktualnych postępów na temat projektu. Otóż zmieniło się dużo. W sumie bardzo od momentu wstawienia ostatniego posta. Postanowiłem podzielić się kilkoma znaczącymi zmianami jakie doczekał się projekt.

ZMIANY: :mrgreen:
:idea: Dużą zmianą doczekał się standardowy wygląd bohatera i co najważniejsze w końcu zacząłem korzystać z Gimpa co strasznie ułatwiło mi tworzenie nowych zasobów graficznych. A zwłaszcza charactersów pod mechanikę zmiany wyglądu postaci i różnego rodzaju animacje.
:idea: Zmniejszyłem rozmiar map z 75x75 na 56x56 co ułatwiło mi robienie lokacji. Te standardowe lokacje, bo lokacje typu jaskinie mają znacznie większy rozmiar.
:idea: Przywróciłem pomysł z minimapą, który pojawił się w sumie już od początków istnienia informacji o Anvocun w internecie. (Anulowany pomysł :roll: :roll: :roll: )
:idea: W Anvocun pojawiła się mechanika ciemności w jaskiniach (oparta na zdarzeniach). Kiedy gracz wchodzi do jaskiń ma ograniczone pole widoku (w dodatku minimapa jest wyłączona). By zwiększyć zasięg wzroku gracz musi np. przypisać Kaganek do zakładki ''Dodatek'' by oświetlić jaskinię. Jednak zanim to zrobi musi zrobić fuzję Kaganka ze świecą by móc korzystać z tego przedmiotu w formie Akcesorium. Gracz wtedy może przez jakiś czas używać kaganka do oświetlania ciemnych pomieszczeń do czasu, aż świeca się nie wypali. Planuję podobną mechanikę z systemem Dnia i Nocy jeżeli tak owe się pojawi w grze.
:idea: Cały czas rozwijany system walki i system zmiany wyglądu postaci. (W sumie to są główne mechaniki nad którymi od dłuższego czasu pracuję.)
:idea: Oraz wiele innych małych zmian... ;)

A tutaj screen jak miej więcej gra teraz wygląda 8-)
Obrazek

I na razie to tyle. Więcej szczegółów mam nadzieje zdradzić nie długo, o ile się wyrobię ze wszystkim :roll: :D
Ostatnio zmieniony 09 lip 2021, 11:40 przez PInroz, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Anvocun [XP]

Post autor: PInroz »

Pora pochwalić się co udało mi się do tej pory stworzyć, jak i wprowadzić do Anvocun... hmm może pokażę coś więcej... o tak :mrgreen: Cóż projekt doczekał się sporej liczby zmian, więc podtrzymuję przekonanie że gra ma się świetnie i jest cały czas tworzona... no i oczywiście nie zamierzam porzucić projektu :D Przede wszystkim zależało mi na podmianie większej części screenów, gdyż Anvocun nabrał już kształtów na tyle pożądanych, że postanowiłem dążyć do ich udoskonalenia. Pierwsze co się rzuca w oczy, jak odpalicie pierwszą stronę tematu, to zmiana logo gry. Stworzona na specjalnej stronie, która umożliwia takie bajery. Jest o wiele bardziej estetyczne niż to co miałem do tej pory i co najważniejsze jestem z niego zadowolony. Na zmianę treści posta przyjdzie jeszcze czas, gdyż fabuła jak i świat gry też uległo paru zmianą. Ale o tym na razie nie teraz. Co do zmian:
:idea: ZMIANA WYGLĄDU MENU :idea:

Tutaj zaszły spore zmiany. Chciałem by menu w mojej grze było bardziej czytelne i przyjazne dla oka i co najważniejsze by nie było za bardzo ciemne. Poważnie za każdym razem jak testowałem to i owo, strasznie gryzło mnie w oczy i cały czas czułem że czego mi brakuje. I tak udoskonaliłem je do tego stopnia że wygląda ono teraz tak:

Spoiler:
Jak pewnie zauważyliście zmieniły się też ikonki przedmiotów, postanowiłem by wyglądały one w ten sposób, bez ramek i tła. Oprócz tego jest jeszcze widoczna na sreenach zmiana o której opowiem poniżej.

:idea: MECHANIKA ROZBUDOWANEGO OPISU PRZEDMIOTÓW I ZDOLNOŚCI :idea:

Nie ukrywam, że strasznie wnerwiało mnie ograniczone miejsce, na opis przedmiotów i zdolności. Dzięki pomocy Axera, którego serdecznie pozdrawiam i dziękuję za poświęcony czas... stworzył dla mnie skrypt który umożliwia mi bardziej rozbudowane okno opisu przedmiotów i zdolności. Działa to na takiej zasadzie, że będąc w zakładce ''Ekwipunek'', ''Rynsztunek'', ''Zdolności'', ''Sklep'' a nawet w zakładce ''Skrzynia'' która już od dłuższego czasu jest zaimplementowana do gry, ale jeszcze jej nie dopracowywałem (jest to po prostu okno z którego możemy zabrać lub włożyć przedmioty do skrzyni.). No cóż wygląda to miej więcej tak:

Spoiler:

Wystarczy we wcześniej wymienionych zakładkach nacisnąć przycisk ''D'' by włączyć okienko opisu przedmiotu lub zdolności. Można też bez problemu przełączać się między przedmiotami lub zdolnościami wystarczy używać strzałek.

:idea: SYSTEM CIEMNOŚCI JASKIŃ :idea:

Mechanika o której już wspominałem, jednak teraz chcę pokazać screeny. System jest cały czas rozwijany i zanim rozpocznę tworzenie kombinacji graficznych do przedmiotu jakim jest kaganek, muszę dokładnie przemyśleć jak będzie on dokładnie działał. Na chwilę obecną wygląda to miej więcej tak, że gracz po założeniu Kaganka jako ''Dodatek'' trzyma w ręce owy przedmiot. Jednak żeby Kaganek oświetlał nam jaskinię trzeba posiadać przedmiot który będzie zasilał naszą latarenkę. Po upływie wyznaczonego czasu ów paliwo się zużywa i jeżeli nie posiadamy jego zapasów Kaganek przestaje świecić. Całości towarzyszy przyciemniony obrazek który nadaje efektu ciemności w jaskini. Wygląda to tak:

Spoiler:

Sposób używania Kaganka może ulec zmianie, gdyż mam na to jeszcze kilka pomysłów.

:idea: USUNIĘCIE MINI MAPY :idea:

No i znowu rezygnuję z tego rozwiązania :roll: Za radą kilku osób postanowiłem całkowicie z tego zrezygnować gdyż w sumie zgadzam się że może to zepsuć radość z eksploracji. Używam mini mapy do tworzenia lokacji... polega to na tym że mini mapa wyłapuje miejsca na danej mapce na której źle jest ustawiona blokada. Bardzo przydatny patent :wink:

I na chwilę obecną to na tyle. Moimi głównymi zajęciami na tę chwilę to dopracowywanie mechaniki kaganka, doskonalenie menu i innych jego aspektów oraz tworzenie lokacji. Obecnie przerabiam wioskę do której gracz ma trafić na samym początku gry. Przy dobrych wiatrach może uda mi się wydać to demo jeszcze w tym roku... POZDRAWIAM ;)
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Anvocun [XP]

Post autor: GameBoy »

U mnie nie widać różnicy między zrzutami jaskiń. Widzę tylko postać na czarnym tle i HUD, niestety.

Za to menu mi się podoba, czytelne i ładnie wygląda.
Awatar użytkownika
puniek

TA Project Extravaganza #1 (miejsce 1); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1)
Posty: 153
Rejestracja: 05 sty 2011, 08:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anvocun [XP]

Post autor: puniek »

Niestety dołączę do grona innych - w obecnej formie niestety jaskinia jest nieczytelna. Widać na telefonie z maksymalną jasnością postać, latarenkę i pasek na dole.
(。ŏ﹏ŏ)
Menusy za to eleganckie. Zwłaszcza minimalistyczne, a przy tym czytelne ikonki. 🖤
Z małych uwag tylko doczepię się do Sprzedaży jako błędu ortograficznego w opisie Sztyleta.
Autorka gier konkursowych z TA Project Extravaganza
(Zakażenie #1, Oddanie #6, Poznanie #8)
Redaktorka RMteki, opiekunka profilu FB (RPG Maker News Polska)
Ikonka: wi.wiu (IG)
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Anvocun [XP]

Post autor: Amelanduil »

Jak idą postępy nad Anvocun?

Nie no, śmieję się, menusy faktycznie wydają się teraz ładne, czytelne, nie ma przeładowania informacji czy nadmiernej stylizacji. Trzymam kciuki za demo do końca roku!
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Anvocun [XP]

Post autor: PInroz »

Postępy są i to duże. Głównie na tle graficznym. Wszystko co widzieliście do tej pory ulegnie sporej zmianie. Nie wiem czy pisałem to wcześniej, ale zrezygnowałem całkowicie z ABS'a, na rzecz klasycznego systemu walki z RPG Makera XP. Rozmiar map też się zmienił, bo postanowiłem je zmniejszyć do rozmiaru okna, czyli 20x15.

Czy demo do końca roku się pojawi? Może. Choć sporo pracy jeszcze mnie czeka.
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
ODPOWIEDZ