Sezon V - kolejka 1

Start Sezonu VI!!!

Najlepsze mapy kolejki:

Czas głosowania minął 12 maja 2016, 00:27

Map001
5
4%
Map002
7
5%
Map003
6
4%
Map004
1
1%
Map005
20
14%
Map006
2
1%
Map007
24
17%
Map008
3
2%
Map009
3
2%
Map010
5
4%
Map011
5
4%
Map012
9
6%
Map013
4
3%
Map014
7
5%
Map015
3
2%
Map016
1
1%
Map017
2
1%
Map018
1
1%
Map019
11
8%
Map020
5
4%
Map021
5
4%
Map022
9
6%
Map023
1
1%
 
Liczba głosów: 139
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 1

Post autor: Jazzwhisky »

Ok, startujemy z pierwszym głosowaniem V Sezonu Ligi Mapperów! 23 mapy to całe 14MB obrazków do wczytania, ale mam nadzieję, że wasze przeglądarki podołają. Zasady głosowania poniżej, bardzo proszę o kulturę, tradycyjnie pomysłowość autorów nie zna granic, to cecha rozpoznawcza LM. :]
Jazzwhisky pisze:Głosowanie
- głosowanie potrwa 48h od momentu anonimowej prezentacji prac w temacie
- zwykła ankieta z CZTEREMA opcjami wyboru
- w głosowaniu mogą brać udział wszyscy użytkownicy zarejestrowani przed startem kolejki i co najmniej trzema postami na koncie - głosy innych użytkowników będą anulowane
- bawimy się z zasadami, nie oddajemy głosów na swoje prace, nie ujawniamy autorów poszczególnych map
- szczególna uwaga, głosowanie w LM będzie monitorowane, a wszelkie nieprawidłowości związane z oddawaniem głosów eliminują z rywalizacji w danej kolejce (0 pkt), proszę o ostrożność, wyjątków od zasady nie będzie!

Punkty
- Punkty rozdawane są wg zasady: 1 miejsce (największa ilość głosów w ankiecie) - 16 pkt, 2 m. - 15pkt, 3 m. - 14pkt itd.
- W przypadku równej liczby głosów dla kilku map, pkt z kolejnych miejsc zostaną zsumowane i rozdane po równo wszystkim autorom (np. przy trzech mapach o największej liczbie głosów każdy z uczestników otrzyma 15 pkt, (16+15+14)/3=15), następna praca zajmie tym samym 4 miejsce otrzymując 13 pkt).
- liczba punktów w żadnym z przypadków nie może przekroczyć trzykrotnej ilości oddanych głosów na mapę. Ponadto, każda zakwalifikowana praca otrzyma co najmniej liczbę pkt równą 1 plus połowa uzyskanych głosów. Wszelkie poprawki dokonywane są po obliczeniach przedstawionych wcześniej.
- Oprócz liczby pkt do rezultatu (jako druga, oddzielna wartość) zostanie dołożona bezpośrednia liczba głosów oddanych na pracę. W przypadku uzyskania przez kilku zawodników remisu w łącznej tabeli ligi o miejscach decydować będzie właśnie łączna ilość zebranych głosów (małe pkt, na podobnej zasadzie jak stosunek bramek w piłce nożnej)
Map001
Obrazek

Map002
Obrazek

Map003
Obrazek

Map004
Obrazek

Map005
Obrazek

Map006
Obrazek

Map007
Obrazek

Map008
Obrazek

Map009
Obrazek

Map010
Obrazek

Map011
Obrazek

Map012
Obrazek

Map013
Obrazek

Map014
Obrazek

Map015
Obrazek

Map016
Obrazek

Map017
Obrazek

Map018
Obrazek

Map019
Obrazek

Map020
Obrazek

Map021
Obrazek

Map022
Obrazek

Map023
Obrazek
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Sezon V - kolejka 1

Post autor: Kryzz333 »

Większość map wygląda świetnie, chociaż zazwyczaj każdej coś brakuje. Wybór będzie bardzo ciężki.

EDIT.:

Bardzo dużo improwizowania w tej kolejce :lol:
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Sezon V - kolejka 1

Post autor: Amelanduil »

Mam dziwne deja-vu związane z 23-cią mapą... mógłbym przysiąc, że gdzieś już ją widziałem.
Dobra kolejka, zobaczymy jak się rozłożą głosy :d
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Sezon V - kolejka 1

Post autor: Kleo »

Od prób zrozumienia logiki niektórych map zakręciło mi się w głowie, takoż od bogactwa szczegółów na niektórych innych (a czasem i tych samych). Iście, ciekawa kolejka, ale chyba z głosowaniem muszę poczekać, aż mi się to wszystko trochę poukłada.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 1

Post autor: Crashykk »

Nie wiem kto wykonał mapkę nr 7, ale przyznać trzeba, że opanował korzystanie z tego tilesetu do perfekcji. :-P
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ADI
Posty: 97
Rejestracja: 14 sie 2012, 15:59
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 1

Post autor: ADI »

Miałem spać a paczam wciąż na te Wasze dzieła... W tym roku kaszany też nie widzę, raczej ciastka z kremem :)
Ja od razu swoich faworytów wybrałem, chociaż i tak przejrzałem wszystko z 53 razy, przysnąłem przy tym ze 2 razy, oblałem się gorącą kawą xd no ale w końcu zagłosowałem :)
Dobra kolejka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: Sezon V - kolejka 1

Post autor: Prometherion »

Pierwsze wrażenie - wow, sporo niezłych "pocztówek". Bardzo mnie dziwi prawie całkowity brak wnętrz, gdyż te najłatwiej było wykonać. Myślałem, że ktoś skleci karczmę czy inną chałupę, a tu same góry i lasy:) Natomiast niektóre mapki cierpią na ewidentne horror vacui, np.9 to niezły odlot:)
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Sezon V - kolejka 1

Post autor: GameBoy »

Na pierwszy rzut oka się załamałem, ale potem na szczęście stwierdziłem, że jednak większość map wcale nie jest tak dobra jak się wydaje.
Aczkolwiek biorąc pod uwagę, że u większości osób tutaj więcej kwiatków = lepsza mapa to już może nie być tak różowo. ;/
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: Sezon V - kolejka 1

Post autor: lorak »

No, 9. niezła. Przy tak bogatym tilesecie umieszczenie niemal wszystkiego co się da na jednej mapie jest nie lada sztuką :) Śliczne te mapki. Tak jak się spodziewałem, miałem przynajmniej z 7 typów które podobały mi się na równi.

W ogóle, dla mnie kolejka z tak bogatym tilesetem była wyjątkowo trudna, to decydowanie do jakiego ograniczyć się zestawu kafelków. Mam nadzieję na jakiś wyjątkowo skromną grafikę w następnej kolejce, tak dla odpoczynku.
Awatar użytkownika
Spider
Posty: 27
Rejestracja: 03 mar 2016, 21:09

Re: Sezon V - kolejka 1

Post autor: Spider »

map 2 zrobiona pod rozgrywkę platformową, bardzo oryginalnie. Odpada ze względu na brak panoramy której nie można było użyć i ja nie mam zamiaru sobie żadnej wyobrażać. 17 Mapka jest ekstra ale czarne tło mi nie pasuję do tego klimatu rtp, myślę o mapce jak o czymś niedokończonym. Wszystkie są super, bardzo ciężko będzie mi zagłosować na jakąś. Moją uwagę przykuła mapa 9 wygląda jak obrazek, jest tutaj teren gór i część miasta, mało powtarzających się klocków ma to w sobie coś magicznego, potrzebuję jeszcze dopracowania podobnie jak mapa 20, bardzo spoko mapki pograł bym w nie na fullscreenie. mapa 7 jest perfekcyjna, jednak trochę ograna ale nadal spoko. Moim faworytem jest mapa 8 i mimo że jest płaska jak reszta nie wymienionych prze zemnie mapek to kojarzy mi się z pokemonami i nie jestem w stanie przejść obok niej obojętnie. mapa 6 to gulasz. Na pierwszy rzut oka wygląda dobrze ale jak się przyjrzeć to widać zbyt dużą ilość powtarzających się elementów i to wygląda jak objaw nudy, zero kreatywności większość map jest taka. Ciężko ale zapowiada się zdrowa rywalizacja. Przeoczyłem mapkę nr.5 jest niesamowita podoba mi się cień od mostu na wodospadzie w niej. szkoda że nie zdążyłem zagłosować na nią tylko oddałem głos na te co maja po 0 punktów.
Rpg maker? Tego się nie zapomina.
Obrazek
Awatar użytkownika
Endvorte
Posty: 25
Rejestracja: 22 lut 2015, 00:43

Re: Sezon V - kolejka 1

Post autor: Endvorte »

Faktycznie, tak jak napisał Prometherion:
Pierwsze wrażenie - wow, sporo niezłych "pocztówek".
Jednak po dłuższej analizie można stwierdzić, cytując zaś GameBoya:
że jednak większość map wcale nie jest tak dobra jak się wydaje.
Trudno się nie zgodzić - dużo map jest albo przesadzonych (za dużo niepotrzebnych zapełniaczy), albo czegoś im brakuje.

Moje głosy:
2 - Pierwsze co można powiedzieć to świetny pomysł :). Aż jestem nadal zdziwiony że próba wykonania platformowej lokacji prezentuje się tak dobrze. Tzn. wiadomo - brakuje tu pewnych elementów, jak i kłuje w oczy brak panoramy, jednakże wszystko to w jakiś sposób po prostu dobrze się zgrało. Można odnieść (w pewnym stopniu) wrażenie jakby tileset był na serio platformowy. Plus więc dla autora za zauważenie takiej możliwości i za odwagę.
3 - Jestem w stanie zrozumieć, że dla kogoś taka lokacja może być zbyt prosta i bez rewelacji, jednak myślę że to nie do końca błąd - mapka spełnia swoją rolę. Jest to miła dla oka, sensownie rozplanowana lokacja - jakby wprost wyciągnięta z gry. Nie za dużo, nie za pusto, wszystko postawione nie bez powodu - dobra robota autorze.
5 - Bardzo starannie i elegancko wykonany urywek miasta - też jakby wyjęty wprost z jakiegoś dobrego rpga. Podoba mi się to, że mimo dopracowania pewnych szczegółów, autor jednocześnie nie zapomniał o zachowaniu niezbędnej przestrzeni. Mam tutaj wrażenie jakby autor chciał trochę bardziej poszaleć, pofantazjować ze swoim tworem - toteż mapka trochę graniczy z przesadnością i wywołaniem oczopląsu - ale ostatecznie udało mu się nie przesadzić, zachować zdrowy rozsądek.

To już wszystkie głosy - nie użyłem czwartego, coby nie robić tego po prostu na siłę.
Mapki na które chciałem zagłosować:
6 - Bez wątpienia niezła odskocznia od reszty map, ale widoczny brak dalszego pomysłu na wypełnienie mapy.
Spider pisze:mapa 6 to gulasz
Się uśmiałem :D.
11 - Fajna zabawa elementami wodnymi, ale kurcze, autorze - czemuś zrobił tyle błędów? :D Brakujące elementy wzgórz, ucięta trawa, dwa pnie drzewa obok siebie - no aż szkoda. Fajny pomysł też z tym do połowy zalanym drzewem. Także autorze - na drugi raz, proszę cię, poświęć te kilka dodatkowych chwil na wyłapanie błędów, bo masz naprawdę potencjał :).
22 - Początkowo jak zobaczyłem tę mapę to się zdrowo ucieszyłem - moje klimaty :D. Jak z jakiejś gierki z dzieciństwa typu Evil Islands czy Warcraft III, serio. Tylko potem niestety oczy mnie rozbolały, bo znowuż - za dużo tu wszystkiego (przynajmniej dla mnie). A więc - klimat mega, najlepszy chyba spośród map - jednak za gęsto, autorze, zbyt zacieśnione to wszystko i wzrok nie może się dobrze skupić na czymś konkretnym, a naprawdę szkoda.

No i to wszystko. Życzę wszystkim powodzenia w następnej kolejce!
Pamiętajcie że teraz dopiero się tak naprawdę zacznie - mapperzy będą eksperymentować coraz bardziej, a oceniający - co jest najlepsze - będą zmieniać swoje kryteria oceniania - czyli może się wydarzyć właściwie wszystko :D.
Do następnego więc!
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Sezon V - kolejka 1

Post autor: Yoroiookami »

Niektóre mapki wyglądają ślicznie, od niektórych chyba zaraz dostanę zeza, a część jest trochę nielogicznie zrobiona. Na przykład nie rozumiem użycia drewnianego mostu tuż nad rzeką lawy.
Zagłosowałem na 3, 5, 7 i 13. Każda z nich jest ciekawa i ma w sobie coś fajnego. Niektórzy chyba mają dużo doświadczenia z tym tilesetem. :>

Jestem prawie pewien, że w tej kolejce nie zgarnę zbyt wielu punktów. No ale trudno. Zobaczymy co w następnej. >o>
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: Sezon V - kolejka 1

Post autor: Prometherion »

Moje głosy zasiliły konto:
2 - Wyróżniająca się na tle pozostałych obraną konwencją. Nic w niej nie kole w oczy, ciekawe zastosowanie muszelek jako deszczu. Szkoda tylko, że brak panoramy skutecznie odbiera wiele uroku mapce.
5 - Najlepsza mapka wykorzystująca motyw górskiego miasteczka. Jednak ma dwa elementy, które bym usunął lub zmienił: latarnie zupełnie tam nie pasują, a zwłaszcza miejskie latarnie; okna na wysokim domku są za małe, brzydko to wygląda i nieproporcjonalnie. Z powodzeniem można by jej użyć w grze.
12 - Tutaj z kolei sam mapping nie jest zbyt dobry, mnóstwo bym pozmieniał, jednak urzekł mnie pomysł na stworzenie wzgórza skazańców, którzy o rzut beretem znajdują się od swych wieczystych kwater. Zastanawia mnie tylko ta tablica ogłoszeń oraz wózek, jak oni nim zjadą, kiedy będzie na nim trzech umarlaków?
14 - Jedyna mapka wnętrza - oto powód mego głosu. Jednak trochę skopana jest perspektywa, zaburza to odbiór. Drugą wadą są zawijasy narożne, które należałoby usunąć i byłoby w porządku.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Sezon V - kolejka 1

Post autor: Adrap »

Cotygodniowy wtorkowy przegląd map #1

1 - Taka zwykła wykonana mapa jak do zwykłej RMówki. Dla mnie za dużo śmieci na ziemi. Fajnie widać głębokość wody.
2 - Widzę, że ktoś miał podobny pomysł. Jakby dół wyglądał jak góra to byłoby zdecydowanie lepiej. A tak, to widać kilka błędów, które psują perspektywę. Szczególnie dom z tym sianem i te niewpasowane kawałki kamienia.
3 - Naprawdę fajny zamysł, ale za prosto. I zły wodospad użyty chyba.
4 - Fajny kawał miasta, ale rozstawienie domu jakoś mi wszystko psuje. I kilka innych błędów
5 - O, tu już dobre wodospady. Ciekawa mapa, bez większych błędów chyba. Zasługuje na głos.
6 - Koncept fajny, gorzej z wykonaniem. Aczkolwiek kaszana to to nie jest ;)
7 - Najlepsza mapa. Co tu dodawać? Chyba ktoś obcykany z tilesetem i VX Acem
8 - Prosto, klasycznie, urokliwie. Brakuje tego polotu w robieniu map.
9 - Zrobiono tyle błędów ile się dało. Przypomina trochę labirynty Charliego
10 - Prosto, klasycznie, urokliwie. Brakuje tego polotu w robieniu map.
11 - Ciekawa wariacja z poziomami i wodospadami. Szkoda że tyle błędów.
12 - Prawa strona mapy mnie oddycha. Mapa otarła się o mój głos.
13 - To mi przypomina jakiegoś surwivala. Ciekawie to wygląda.
14 - Fajna kolorystyka, ale szarpane rogi i ten "most" to takie podstawowe błędy. Inne podłoże w każdym pomieszczeniu też psuje perspektywę.
15 - O, a tu jakiś rybak w RPG. Wygląda na coś w stylu Easter egga czy coś podobnego.
16 - Chyba najsłabsza mapa w zestawieniu. Jak z pierwszych projektów.
17 - Fajnie stonowane kolory (czarno-białe). Ciekawa wariacja. Ale brakuje mi więcej odnóg czy coś.
18 - Tu ciekawie, popsute wodospady. Nie wiem czemu ale przypomina mi lokację z Gothica.
19 - Usunąłbym tylko tą wyspę po lewej z namiotem. Reszta świetna.
20 - Tak jakby dać te sklepiki za płotem wyglądałoby ciekawiej i realniej. Tak kuje w oczy brak logiki.
21 - Jakby odbić lewą stronę na prawą, to lepiej by to mapie wyszło.
22 - Najs. Klimatycznie, ale zniżyłbym trochę "góry" do niezbędnego minimum
23 - Prosto, klasycznie, urokliwie. Brakuje tego polotu w robieniu map.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Sezon V - kolejka 1

Post autor: Amelanduil »

Denerwuje mnie to gdybanie, bądźmy szczerzy, wszyscy wiemy kto zrobił siódmą mapę :P
ObrazekGlico☆Magic?
Zablokowany