Maski Świetlne (XP)

Problemy związane z pracą w RM, poszukiwania współpracowników. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Fresher
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2020, 14:21

Maski Świetlne (XP)

Post autor: Fresher »

Witam, jak zrobić maskę świetlną np. do ogniska na mapie większej niż 20 na 15?
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Maski Świetlne (XP)

Post autor: Dragon Kamillo »

wrzuć sobie jej grafikę do charactersów, i wyświetl po prostu zdarzeniem
Fresher
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2020, 14:21

Re: Maski Świetlne (XP)

Post autor: Fresher »

Dzięki, jednak próbowałem pójść o krok dalej i zrobiłem animacje tego światła... wyszło tak
Obrazek
Obrazek
Rusza się na boki bo jest nie równo ale wysokość jest wymierzona dobrze a mimo to jest o prawie 3 kratki za wysoko.
Stąd moje kolejne pytanie jak taką animacje zrobić?
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2020, 20:28 przez Fresher, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Maski Świetlne (XP)

Post autor: Dragon Kamillo »

no postaw 3 kratki niżej XD, z trybem zjawy, a na ognisku puste zdarzenie w którym zrobisz se to co ma się dziać gdy gracz wejdzie z nim w interakcje.
Fresher
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2020, 14:21

Re: Maski Świetlne (XP)

Post autor: Fresher »

Nie stawiałem niżej bo myślałem, że to jakiś błąd :-D Problem rozwiązany, jednak, czy są jakieś wygodniejsze metody na zmierzenie odległości klatek od siebie (teraz musze szukać środka klatki 1 oraz klatki 2 i tak dalej) co jest męczące i jak widać łatwo się machnąć bo ognisko sobie chodzi na boki.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Maski Świetlne (XP)

Post autor: Dragon Kamillo »

no w programie graficznym możesz sobie włączyć siatkę 32x32 piksele i masz kratki, na pewno da się to zrobić w gimpie, graphics gale i w sumie wszystkich lepszych programach graficznych do piksel artu (w paincie nie).
ODPOWIEDZ