[VX] Meteoryt

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

[VX] Meteoryt

Post autor: Soul »

Tytuł gry: Meteoryt
Rpg Maker: VX
Gatunek: RPG

Fabuła:
Dość blisko miasta spada meteoryt. Natychmiast król wysyła ekspedycję, aby zbadać to zjawisko.
Czterech elitarnych poszukiwaczy zostaje wysłanych. Ku zaskoczeniu ich w miejscu meteorytu zjawia się kreatura, która wybija wszystkich żołnierzy, a poszukiwaczy wysyła w nieznane dotąd miejsce.

O grze:
Duża część gry będzie polegała na eksploracji jaskiń, czy lasów. Ogólnie jest to krótki (z 2h-3h grania), linowy RPG, który robię od jakiegoś czasu. Procent wykonania gry oceniam na jakieś 70%.
W grze znajdzie się prosty system craftingu, w którym to możemy wykuć bronie czy utworzyć mikstury bitewne (takie, które nadają negatywne statusy wrogom). W jaskiniach możemy znaleźć dużą ilość różnych przedmiotów, albo zdobyć trofea z potworów, które służą jako składniki.
Cała gra, rzecz jasna nie będzie polegała na eksploracji jaskiń, odwiedzimy również miasta i inne lokacje.

Screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Edit:
PEŁNA WERSJA!
Tak, wreszcie pełna wersja przetestowana i ukończona.
Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że to jest jakieś arcydzieło, no w końcu gra była tworzona miesiąc,
ale mam nadzieję, że jakiś tam poziom trzyma :)

http://www.mediafire.com/download/josv4 ... ytFULL.rar
Gra wymaga RTP.

PS: Proszę o przeniesienie do działu gry :)
Ostatnio zmieniony 18 gru 2013, 20:59 przez Soul, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Kryzz333 »

Wygląda całkiem nieźle, szczególnie ostatni obrazek, ale dałeś bardzo mało opisów i obrazków. Może coś więcej o fabule, bohaterach. Warto byłoby napisać, czy się Twoja gra wyróżnia, bo wiadomo tylko, że jest krótka na 2h i liniowa...

Fabuła (opis) z jakiegoś powodu kojarzy mi się z serią Diablo :-), czy moje przypuszczenia są słuszne?
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Rahim »

Nawet mi się podobuje, w sumie nie lubie takich gier za specjalnie, jednak sądzę iż zerknę okiem, mapki poprawne, trochę brakuje mi w nich inwencji twórczej autora, czegoś co przyciągnie oko =)
Co do fabuły to może przemilczę, po prostu podstawowa ;o
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Kleo »

Też przemilczę temat fabuły, bo na podstawie zapowiedzi można o niej powiedzieć dokładnie nic. ;)
Zresztą o całej reszcie właściwie też, dawno nie widziałam tak skąpego opisu gry. Co będziemy w tych lasach i jaskiniach robić, poza ich, hm, eksploracją? Bo perspektywa dwugodzinnych spacerów wypełnionych niczym wydaje mi się raczej mało ekscytująca, więc mam nadzieję na jakieś urozmaicenia.

Edit - dół:
Jesteś w błędzie, Viuusiu, Soul napisał wyraźnie: "eksportacja". Więc jeśli już, to raczej nie eksport miał na myśli.
► eksportacja
1. uroczyste wyprowadzenie zwłok do kościoła lub kaplicy przed pogrzebem;
2. przewóz zwłok do miejsca pochówku.
Ale może nie czepiajmy się ewidentnej pomyłki, bo to nic do tematu nie wnosi?
Awatar użytkownika
Viuu

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Viuu »

Kleo, mylisz się. Jakie "eksplorować"? Wyraźnie jest napisane, że będziemy eksportować lokacje. Nie wiem w sumie jak przenieść jaskinię czy też las, ale zapewne świat gry nam to umożliwia. Jak dla mnie mógłbyś to bardziej rozpisać. Na skrinie ostatnim wyraźnie zresztą widać, że przenieśli już część jaskini.

Poza tym pustka, nic więcej nie wiadomo. Rozpisz bardziej system przenoszenia lokacji (np. może jakieś zapotrzebowania, jakiś kontynent ma same pustynie to potrzebują lasu itp).
Obrazek
Victory Quotes: 1, 2
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Hubertov »

Mapki fajne :-)

Trochę mało opisu, więc rodzą się pytania:
To jest bardziej świat magii czy nie?
Jest już wynaleziona broń palna?
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Rahim »

Cóż osobiście z tym opisem nie czepiam się, wiem że to słaba strona Soula, jednak mimo wszystko przydało by się zachęcić czymś gapiów =)

Ps. Pozdrów siostrę ;)
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Soul »

Przepraszam, że dałem niektórym fałszywe nadzieje na system przenoszenia lokacji, ale to był po prostu błąd z mojej strony :)
Rahim pisze:Cóż osobiście z tym opisem nie czepiam się, wiem że to słaba strona Soula, jednak mimo wszystko przydało by się zachęcić czymś gapiów =)
Prawda, to zawsze było moją słabą stroną :) Minimalistycznie rozpisałem fabułę tak jak zawsze.
Hubertov pisze:Mapki fajne :-)
Trochę mało opisu, więc rodzą się pytania:
To jest bardziej świat magii czy nie?
Jest już wynaleziona broń palna?
Ten świat jest tym samym światem, który był w "Bramie Oriona". Znajdują się tutaj takie same kluczowe lokacje jak np. "Trogar Marven", czy organizacja Zakonu Magów Hiaxu.
Broni palnej nie ma, to jeszcze nie ten czas :)
Kryzz333 pisze:Fabuła (opis) z jakiegoś powodu kojarzy mi się z serią Diablo :-), czy moje przypuszczenia są słuszne?
Niestety nigdy nie miałem okazji zagrać w żadną grę z tej serii. Może i jakieś tam podobieństwo jest, ale ja o tym nie wiem. Fabuła gry była inspirowana pewnym filmem, którego tytułu nie podam, aby nie zaspoilerować tym, co go obejrzeli.
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Zombik »

Miałeś poprawić to miejsce upadku meteorytu, bo wygląda jakby ktoś coś wylał na ekran XD. No i przesłania kawałek kamienia... poza tym z logicznego punktu widzenia - pod względem upadku meteorytu na Ziemię, też mi się pewna rzecz nie zgadza w tym screenie, ale nie ważne ^^.
Twórz, twórz... z chęcią pogram i zobaczę coś tam zmajstrował =3
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Fear »

No, wygląda fajnie. Nie jest zbyt skomplikowane, ale schludne i oby grywalne. Nawet fabuła taka "klasyczna" :D Dwie godziny rozgrywki, czy w to zagram, jak wyjdzie :)
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Soul »

Dam nowe screeny z mapek, bo w samym pierwszym poście za dużo screenków z mapek to nie ma :)
Obrazek
Mały Cmentarz
Obrazek
Puszcza Ciszy
Obrazek
Bagna

Nie mogę określić kiedy gra dokładnie wyjdzie, gdyż mam poważny problem ze statusami, ale kiedy uda mi się rozwiązać będę bliski końca.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Kleo »

Rozumiem, że mamy modę na bioróżnorodność i inne ekopierdoły, ale i tak ta palma na drugim screenie wydaje mi się lekko nie na miejscu. Musi tam koniecznie być?
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: McLaren »

Soul dziwna ta dziura po 'upadku meteorytu' czytając fabułę wyobraziłem ją sobie jako krater...
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Soul »

Ten Meteoryt nie jest zwykłym meteorytem. Z resztą jest to wyjaśnione w grze.
A co do dziury, to już Zombik zwracał uwagę, że wygląda ona dziwnie. Miałem ją pocieniować, ale za nic nie chciało mi się w gimpie bawić.

Co do palm w puszczy... W Bramie Oriona też były, a chciałem puszczę odwzorować.
Ale te palemki po prostu mi się strasznie podobają w tym lesie xD
Awatar użytkownika
Gorn5
Posty: 77
Rejestracja: 25 lip 2013, 12:49
Lokalizacja: Toruń

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Gorn5 »

Zapowiada się ciekawie, jak już inni pisali dziura i palmy dziwnie wyglądają.
Może przed pełną wersją jakieś demko dasz, co?
ODPOWIEDZ